Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej przywitało mieszkańców Golczewa na szóstym Noworocznym Koncercie – Bombka 2022. Miniony rok dla Stowarzyszenia to wiele wydarzeń kulturalnych, w tym trzy wystawy w Izbie Pamięci im. Przyjaciół Golczewa: Przeszłość – Przyszłość, Gość w dom – Bóg w domPoezja jest dobra na wszystko i Niech pamięć trwa.

W ramach projektu Poezja jest dobra na wszystko został wydany trzeci tomik poezji lokalnej poetki a zarazem członkini SPZG Janiny Szelc. Odbyła się również IV edycja Śpiewających ogrodów w ogrodach dworku w Mechowie, wraz z imprezami towarzyszącymi: plenerem malarskim i warsztatami śpiewaczymi. Członkowie Stowarzyszenia reprezentowali gminę Golczewo podczas bicia rekordu w tańczeniu poloneza na wolińskich błoniach oraz prezentowali naszą gminę na Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego w Przelewicach.

Tegoroczny koncert, był podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy poświęcają swój czas i serce dla Stowarzyszenia. Szczególne podziękowania za szlachetność i hojność prezes Ireneusz Krzyżanowski kierował do sponsorów i darczyńców, dzięki którym wiele projektów skierowanych do mieszkańców gminy Golczewo zostało zrealizowane. W ramach podziękowań Bombkę – 2022 otrzymali sponsorzy: poseł na Sejm III RP Jarosław Rzepa, były minister rolnictwa i rozwoju wsi Artur Balazs, Fundacja Rozwoju Wsi Polskiej, Nadleśnictwo Rokita, Parafialny Zespół Caritas w Golczewie, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Marianna Idziaszek z firmy MADAMA, Agnieszka i Piotr Hołub, Wiesław Żelek, Maria i Marek Chodoniowie, Aldona i Tomasz Kaczmarkowie, Halina i Janusz Chudziccy, Anna i Grzegorz Chłopkowie, Krzysztof Skaza, Ryszard Pasierbek, Barbara i Tadeusz Leusowie, Jorgu Apostolu, Elżbieta i Zbigniew Szychulscy, Celina Gębala, Roland Prajwowski, Marcin Cieślikiewicz, Paulina Kloch, Krzysztof Cieślak.

Bombki otrzymali także sympatycy Stowarzyszenia, osoby, na których pomoc i wsparcie zawsze można liczyć: komr por. Lucjan Dyczko, komr por. Waldemar Przygoda, Wanda i Ryszard Cieślikiewiczowie, Janina Zięciak, Renata i Piotr Łepkowscy, Waldemar Bartniczuk, Józef Malec, Mariusz Wabiszczewicz, Franciszek Loryś (przyjaciel z Podkarpacia). Stowarzyszenie każdego roku powiększa się o nowych członków, im również wręczono inauguracyjne bombki: Annie Winiarskiej, Krystynie Rukowicz,  Jackowi Grudzie.

Za bardzo dobrą współpracę prezes SPZG podziękował pięknym bukietem kwiatów dyrektorowi GOKIS pani Dorocie Opile – Skubisz i pani Wiktorii Kiełbasie. Część artystyczną uroczystości uświetnił Zespół Śpiewające Golczewo śpiewając kolędy i pastorałki. Opieka muzyczna i prowadzenie Zespołu przez panią Wiktorię Kiełbasę przyczyniło się do świetności i niezwykłości koncertu.

tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej