Bezpłatne zajęcia logopedyczne, nowe konie, monitory interaktywne czy warsztaty w profesjonalnej palarni kawy to tylko kilka z ogłoszonych w ostatnim czasie zadań jakie są realizowane w placówkach oświatowych będących pod nadzorem Powiatu Kamieńskiego.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie zyskają nowego busa. Auto umożliwiające przejazd 9 osób, ma być fabrycznie nowe i pozbawione wad fizycznych i prawnych. Ma mieć minimum 100 koni mechanicznych i zapewniać odpowiedni komfort i funkcjonalność. To jednak nie wszystko, bowiem dzięki Powiatowi w tej samej placówce będą realizowane bezpłatne, specjalistyczne zajęcia z logopedą. 40 godzin od momentu podpisania umowy ma być przeprowadzone do końca czerwca 2022 roku zrealizuje pani Hanna Zasadzka z Wolina.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieniu Pomorskim zorganizowane zostaną z kolei warsztaty w profesjonalnej palarni kawy. Ma to pomóc uczniom w zdobyciu umiejętności i kwalifikacji związanych z produkcją kawy wysokiej jakości, napojów na bazie kawy tzw. Cold Brew, oraz zdobycie wiedzy i umiejętności związanej z zarządzeniem siecią kawiarni. Placówka zyska także interaktywne monitory dla uczniów. 

Do cieszącej się ponad 55 – letnią tradycją szkoły w Benicach, posiadającej szeroką bazę dydaktyczną niebawem zostaną dostarczone cztery nowe konie. Przypomnijmy. Oprócz własnego internatu, szkoła posiada m.in. krytą ujeżdżalnię koni czy parkur do plenerowej jazdy konnej.