Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim przeprowadzili spotkania z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Świerznie w ramach realizacji programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Cel był ważny, zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowy, policjantka ds. nieletnich i patologii oraz funkcjonariusze ruchu drogowego w Kamieniu Pomorskim odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świerznie. W trakcie spotkań z dziećmi mundurowi omówili temat bezpiecznego poruszania się na drodze, kluczowej roli elementów odblaskowych oraz prawidłowego podróżowania  i wysiadania ze szkolnego autobusu.

Najpierw teoria, później praktyka. Dzielnicowy omówił dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie należy zachować podczas drogi do szkoły oraz podczas powrotu ze szkoły do domu. Następnie funkcjonariusze ruchu drogowego wspólnie z dziećmi udali się na drogę, na przejście dla pieszych, gdzie ćwiczyli właściwe zachowania na drodze oraz uczyli się  prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Wszystkie dzieci otrzymały prezenty w postaci opasek i kamizelek odblaskowych.

sierż. Katarzyna Jasion