Temperatura poszybuje w górę. Już za kilka dni zrobi się naprawdę gorąco. Termometry mogą pokazać nawet ponad 20 stopni. Do tego będzie nam towarzyszyć słoneczna aura.

Zgodnie z przewidywaniami od poniedziałku do końca tygodnia cały czas piękna, ciepła aura. – W prognozach widać nawet 18 stopni, w centrum 15, na południowym zachodzie tez 15, na północy 11 – 12, a także w Suwałkach – 11. No i noce będą cieplejsze. Temperatury powyżej 4 st., a im bliżej weekendu na termometrach będzie w okolicach 10 st. – przekazuje rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

– Pierwszy dzień wiosny, co prawdą z mżawką w Pomorskiem i Zachodniopomorskiem oraz delikatnymi opady w woj. warmińsko-mazurskim, ale na pozostałym obszarze bez opadów i ze sporą ilością słońca – mówi. I dodaje, że wciąż ciepło: w Lubuskiem, Dolnośląskiem i Opolskiem 17–18 stopni, w centrum ok. 13, na wschodzie i północy ok. 10 st., wiatr raczej słaby, jedynie nad morzem początkowo może być trochę silniejszy.

Rzecznik IMGW żartobliwie przypomina, że „22 marca przypada Światowy Dzień Wody, więc w północnej części kraju może pojawić się trochę więcej opadów, ale cały czas bardzo, bardzo ciepło.

Jak wskazuje serwis twojapogoda.pl, najcieplej będzie w dniach 21-23 marca. Wtedy temperatura może wzrosnąć nawet do ponad 20 stopni ze względu na słońce, które będzie nam towarzyszyć.

Źródło:
PAP
Fot. społecznoscmiedzyzdroje.pl