Burmistrz Kamienia Pomorskiego zaprasza na niezwykłą ucztę dla zmysłów jakim będzie niezwykłe️ widowisko muzyczno- literackie upamiętniające 200. rocznicę wydania „Ballad i romansów” A. Mickiewicza p.t. Polska Muzyką Malowa.

Projekt ma na celu zainteresowanie na nowo współczesnego odbiorcy archaiczną poezją. Odkrycie podobieństw w emocjonalności poety XIX w. i człowieka współczesnego jest uchwyceniem bogactwa tej poezji i stworzeniem nowej przestrzeni dla relacji muzyka-literatura.

muzyka: Beniamin Baczewski / słowa A. Mickiewicz
wykonawcy: Magdalena Witczak – sopran, Beniamin Baczewski – klarnet, saksofon sopranowy, programowanie, Tomasz Jocz – instrumenty klawiszowe.

⏰️ 11 listopada 2022 roku, godz. 16:00
Czas trwania koncertu: ok. 1 h.
📍Katedra Kamieńska

Elementem wyróżniającym ten projekt jest przedstawienie wybranych fragmentów tomu „Ballady i romanse” w przystępnej muzycznie interpretacji, spójnej ekspresyjnie z nastrojem poezji A. Mickiewicza. Ukazuje to „Ballady i romanse” w nowym świetle, jako zbiór uniwersalny, wciąż żywy, a nie będący jedynie muzealnym artefaktem.

Polska muzyką malowana, to projekt badawczy, którego pomysłodawczynią jest Magdalena Witczak (prof.AS), zrealizowany został na Akademii Sztuki w Szczecinie, a światowe prawykonanie odbyło się 9.12.2021 w Filharmonii w Szczecinie.

KADEK