Zakończył się etap zgłaszania projektów w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. Do dyspozycji mieszkańców Gmina przeznaczyła łącznie kwotę 270 tys złotych (w tym na zadania inwestycyjne 210 000 zł, po 70 000 zł na jeden projekt i 60 000 zł na zadania społeczne, po 6 000 zł na jeden projekt). Jest to łącznie o 70 tys zł więcej niż w ubiegłym roku.

W ostatnich latach stawiacie Państwo na głównie na projekty ,,zielone”, infrastrukturalne, kulturalne i sportowe. Dzięki temu przy szkołach powstały nowe place zabaw, dzieci mogą zdrowo spożywać posiłki, miłośnicy literatury mogą nieodpłatnie korzystać z e-booków i audiobooków lub brać udział w imprezach, czy zawodach sportowych z wykorzystaniem nowych urządzeń do gry i zabawy – mówi Burmistrz Mateusz Bobek.

W tym roku zgłoszono 5 projektów na zadania inwestycyjne oraz 16 na zadania społeczne.

O tym, jakie projekty ostatecznie zwyciężą, zdecydujecie Państwo podczas głosowania, które potrwa od 14.11.2022 r. do 25.11.2022 r. Miejsca na terenie Gminy Międzyzdroje, w których będzie można głosować na wybrane projekty,w ramach budżetu obywatelskiego na 2023 r. to:

👉 Urząd Miejski w Międzyzdrojach, Plac Ratuszowy 1;
👉Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, ul. Bohaterów Warszawy 20;
👉Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Plac Ratuszowy 1;
👉Hala Sportowa im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach, ul. Leśna 17;
👉Przedszkole Miejskie nr 1 Morskie Skarby w Międzyzdrojach, ul. Myśliwska 13;
👉Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy, ul. Jodłowa 3

Głosowanie odbywać się będzie w godzinach otwarcia placówek. Zwycięskie projekty poznamy 7 grudnia podczas ogłoszenia wyników.