W związku z ponowną możliwością uzyskania przez gminę dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zadanie pn. ,,AZBEST 2019″, Wójt Gminy Świerzno ogłasza nabór wniosków dotyczących usuwania wyrobów zawierających azbest na rok 2019.
JEDNOCZEŚNIE INFORMUJĘ, ŻE WNIOSKI SKŁADANE W LATACH UBIEGŁYCH NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ! KONIECZNE JEST ZŁOŻENIE WNIOSKU W ROKU BIEŻĄCYM W TERMINIE DO DNIA 2 SIERPNIA 2019 R.
Zgodnie z regulaminem WFOŚiGW w Szczecinie do dofinansowania mogą zostać zgłoszone tylko zadania realizowane na obiektach, których właścicielami są jednostki samorządu terytorialnego, osoby fizyczne, jednostki sektora finansów publicznych, fundacje, kościoły i związki wyznaniowe, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, Rodzinne Ogrody Działkowe.
Dotacja dla Gminy na powyższy cel wynosi do 100 % wartości zadania obejmującego demontaż, transport i utylizację wyrobów zawierających azbest. Akcja usuwania azbestu rozpocznie się po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o udzielenie dofinansowania i utylizację azbestu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Wnioski należy złożyć do Urzędu Gminy w Świerznie wraz z kompletem dokumentów (załączniki: dokument potwierdzający prawo własności – akt notarialny lub wypis z KW, kolorowe zdjęcia budynku jeżeli azbest znajduje się na dachu bądź kolorowe zdjęcia zdemontowanego azbestu – forma papierowa albo forma elektroniczna, kserokopia pozwolenia na budowę bądź informacje Starostwa Powiatowego o nie wniesieniu sprzeciwu – oryginał).
Wszelkich informacji można uzyskać osobiście w siedzibie Urzędu Gminy, pokój nr 3 bądź telefonicznie pod nr tel. (91) 38 32 723, e-mail: k.faerber@swierzno.pl, m.danis@swierzno.pl.
Wójt Gminy
Radosław Drozdowicz
5 komentarzy
Anonim mówi:
sie 6, 2019
o godzinie 18:52
A napewno zakopują?
Wyborca(gm. Świerzno) mówi:
lip 6, 2019
o godzinie 9:42
Witam. Dotacja z WFOŚiGW na demontaż i tzw. utylizację, czyli zakopanie w ziemi. Prawdopodobnie koszt takiego działania waha się w granicach 30-40 zł/m2. Ustawowy, obowiązkowy termin usunięcia azbestu,to bodajże 2032rok. Bez wsparcia finansowego z tegoż funduszu dla właścicieli obiektów z elementami azbestowymi, cały program będzie się ślimaczył. Na chwilę obecną, beneficjentem są firmy rozbiórkowe. Projekt działa już od ładnych paru lat, a efekt jest mizerny. Przed laty gmina sporządzała inwentaryzację ilości pokryć dachowych z eternitu, tak więc może podać jaki jest % skutecznej realizacji. Skoro można było dotować w 100% te fatalne oczyszczalnie przydomowe, również z udziałem środków gminnych, to trzeba podobnie działać i w tym przypadku. 30-40 % dotacja wartości zakupionego materiału na nowe pokrycie, z pewnością przyspieszyła by realizację programu. Pozdrawiam.
Anonim mówi:
lip 6, 2019
o godzinie 13:25
Dokładnie. Popieram.
Anonim mówi:
lip 7, 2019
o godzinie 20:12
Utylizacja w ziemi. Ciekawe gdzie zakopują.
Anonim mówi:
sie 6, 2019
o godzinie 18:52
A napewno zakopują?