Rozmowa na temat udziału Ambasady Danii jako Patrona w przyszłorocznych Warsztatach Archeologii Eksperymentalnej, które odbywają się w Wolinie była motywem przewodnim spotkania z Burmistrz Wolina, w trakcie spotkania które odbyło się w miniony weekend. 

Warsztaty Archeologii to rozłożone na kilka dni wydarzenie, które od momentu wystąpienia pandemii zastąpiło odbywający się wcześniej Festiwal Słowian i Wikingów. Prowadzone warsztaty rzemiosł dawnych obejmujące różne aspekty życia codziennego nie ustępują jednak rangą poprzedniej imprezie.

Promocja naszej Gminy jest niewątpliwie ważnym elementem naszej strategii rozwoju. Tym bardziej cieszę się z możliwości spotkania z Ambasadorem Danii, panem Ole Toft, który wizytował Wolin w obecności honorowego Konsula Danii w Szczecinie pana Andrzeja Preissa. Spotkanie było okazją do omówienia udziału Ambasady Danii jako Patrona w przyszłorocznych Warsztatach Archeologii Eksperymentalnej które tak jak w tym roku organizowane będą w ostatnim tygodniu lipca – mówi Burmistrz Ewa Grzybowska.