Razem zadbajmy o nasze miasto. Takie hasło przyświecało trwającej od 18 kwietnia do 14 maja wiosennej akcji Posesja. Mieszkańcy Międzyzdrojów zgłaszali się po bezpłatne worki, aby uporządkować swoje posesje.  We wtorki w godzinach od 7.00 do 14.30 odbywał się wywóz zgłoszonych wcześniej odpadów.

Akcję poprzedziło działanie komisji złożonej z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, która w dniach 4 – 8 marca sprawdziła stan posesji na terenie Gminy Międzyzdroje. Stwierdzono nieporządek na 36 posesjach. W przypadkach uporczywego uchylania się od uporządkowania posesji nakładane są mandaty karne lub kierowany jest wniosek o ukaranie do sądu.

Podczas akcji Posesja do Urzędu Miejskiego i Z.O.Ś. zgłosiło się kilkadziesiąt osób po worki, Z.O.Ś. wywiózł w ramach akcji śmieci z ponad 50 posesji.  Wszystkim mieszkańcom, którzy dbają o swoje podwórka, upiększając tym samym nasze miasto, dedykujemy specjalnie dla nich przygotowany konkurs pn. ,,Najładniejsze podwórko – wizytówką Gminy”. Dotychczas do konkursu zgłoszono kilka podwórek.

Najładniejsze podwórka można zgłaszać do 31 maja. Szczegółowe informacje na stronie www.miedzyzdroje.pl.  Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Pochwalmy się tym, co zdobi nasze otoczenie, zadbanymi, ukwieconymi podwórkami, które przyciągają wzrok odwiedzających naszą Gminę. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
Fot.T.Rychłowski
UM w Międzyzdrojach