
Adam Celiński, radny Rady Powiatu Kamieńskiego, został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi. Państwowe odznaczenie odebrał podczas uroczystości, która odbyła się w Belwederze. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnienia zasłużonym samorządowcom wręczył minister Adam Andruszkiewicz, Sekretarz Stanu i Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.
Jak informuje Kancelaria Prezydenta RP, podczas uroczystości uhonorowano osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce. Łącznie odznaczono 70 osób, w tym 27 Brązowymi Krzyżami Zasługi. Wśród wyróżnionych znalazł się właśnie Adam Celiński, wskazany jako radny Rady Powiatu Kamieńskiego.
Dla odznaczonego był to wyjątkowo poruszający moment. Adam Celiński podkreślił, że Brązowy Krzyż Zasługi odbiera jako podsumowanie ponad 22 lat pracy w samorządzie oraz sektorze komunalnym. Jak zaznaczył, wyróżnienie traktuje nie tylko jako osobiste docenienie, ale przede wszystkim jako efekt wspólnej pracy wielu osób zaangażowanych w rozwój gminy Wolin i całego powiatu kamieńskiego.
– To dla mnie ogromny zaszczyt i niezwykle wzruszające wyróżnienie – podkreślił Adam Celiński, dziękując wszystkim, z którymi przez ponad dwie dekady miał okazję współpracować i zmieniać lokalne otoczenie na lepsze.
Szczególne podziękowania skierował do posła na Sejm RP Marka Gróbarczyka za wystąpienie z wnioskiem o nadanie odznaczenia oraz za okazane zaufanie i życzliwość.
Brązowy Krzyż Zasługi jest III stopniem Krzyża Zasługi. Odznaczenie to, ustanowione w 1923 roku, nadawane jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, między innymi poprzez działalność publiczną, społeczną, charytatywną lub ofiarne niesienie pomocy.















3 komentarzy
Anonim mówi:
cze 24, 2026
o godzinie 9:49
samorządowiec dzięki któremu może powstanie parking przy starostwie, może, no i tyle jego, nic więcej
Lol mówi:
cze 24, 2026
o godzinie 9:49
To za najdroższą wode i scieki w powiecie… drozsza woda o 50% niz w szczecinie
Anonim mówi:
cze 24, 2026
o godzinie 9:42
No proszę można. Gratulacje