Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przyznał w rozmowie z „Super Expressem”, że uzyskanie wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego będzie „ekstremalnie trudne”. Minister stwierdził też, że PiS nie stanie się „totalną opozycją”, a on sam jest skłonny poprzeć ustawy rządu Donalda Tuska, które będą dobre dla Polski.
Przemysław Czarnek podkreślił w rozmowie z SE, że nie jest pewien czy premier powierzy mu znów tekę szefa MEiN. Czarnek zadeklarował, że jeśli tak się stanie – będzie kontynuować swoją rolę rządową.
Zaskakująco pesymistycznie Przemysław Czarnek odniósł się natomiast do perspektyw uzyskania większości sejmowej przez rząd Morawieckiego. To, że uda się stworzyć nowy rząd, jest zupełnie oczywiste. „Natomiast, że się uda uzyskać wotum zaufania w ciągu kolejnych 14 dni, jest to – już dzisiaj widać – ekstremalnie trudne zadanie” – ocenił minister. Przypomnijmy, że w swoim poniedziałkowym przemówieniu Mateusz Morawiecki zwrócił się do parlamentarzystów o współpracę w ramach szerokiej koalicji. Politycy PiS twierdzili dotąd, że uzyskanie większości sejmowej jest cały czas możliwe.
Minister powtórzył wygłaszaną już wcześniej tezę, że Prawo i Sprawiedliwość popełniło w kampanii błąd nie dbając o przyszłego ewentualnego koalicjanta. „Żałuję, że być może zbyt mało otwarcie rozmawialiśmy z naszymi kolegami, choćby z Polskiego Stronnictwa Ludowego czy Konfederacji, bo w wielu sprawach współpracowaliśmy (…) Wydaje mi się, że ta współpraca powinna być bardziej otwarta po to, żeby ta zdolność koalicyjna była większa” – mówił szef MEiN.
Dopytywany, czy Prawo i Sprawiedliwość będzie totalną opozycją podkreślił, że „będziemy opozycją konstruktywną”. „Tak, jak nie byliśmy totalną większością, tak nie będziemy totalną opozycją” – sprecyzował. Czarnek przyznał też, że choć na pewno nie poprze rządu Tuska, jest gotów głosować za ustawami, które będą dobre dla Polaków.
20 komentarzy
Obserwatore mówi:
lis 18, 2023
o godzinie 12:58
Z deszczu pod rynnę..
Anonim mówi:
lis 18, 2023
o godzinie 10:59
Świątek, jak już pisałem, za zmianę przepisów unijnych podziękuj Orbanowi.
Zwolennicy zasady z traktatu Lizbońskiego podkreślają, że ma ona chronić mniejsze państwa, np. Austrię, Danię, Czechy, Słowację przed narzucaniem im rozwiązań korzystnych dla większych graczy jak Francja czy Niemcy. Przeciwnicy uważają, że zasada ta – w praktyce prawo weta – pozwala blokować pilne decyzje i zastraszać większość wspólnoty przez pojedyncze państwa, jak w przypadku wstrzymywania przez Węgry pomocy dla Ukrainy, co Budapeszt robił, by wymusić uwolnienie środków Krajowego Programu Odbudowy. Stąd pomysł odejścia od tej formuły głosowania.
Jeżeli Orban wykorzystał prawo unijne, stworzone przez ludzi o pewnej kulturze politycznej, do skoku na kasę unijną, to oprócz tego, że zachował się jak polityczny burak-szantażysta, to dał argumenty do ręki ludziom, którzy tego prawa chcieli się pozbyć. Dlatego właśnie należy uważać, jak się prowadzi politykę i jakich argumentów się używa. Poza tym, to co naprawdę was wkurza (bo Polska, tak jak inne państwa może zawsze z Unii wystąpić, wiec przestań kląskać o utracie niepodległości), to to, że odebranie prawa weta, w dużym stopniu uniemożliwi partiom typu PIS, paraliżowanie ustaw, które mogą zmienić krajobraz polityczny w poszczególnych państwach unijnych na bardziej liberalny.
Anonim mówi:
lis 18, 2023
o godzinie 8:33
TEGO PATRYIOTE TO GUMA CISNIE NIETYKO NA DOLE
ALE TEZ POD BERETEM
Patriota mówi:
lis 18, 2023
o godzinie 5:57
Poprawki … 47, 52, 53 …, kolejne „NIEWOLNICZE HOMONTA” ZAŁOŻONE POLAKOM PRZEZ NIEMCÓW RĘKOMA D. TUSKA
25 października 2023 r.
Komitet Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego (AFCO)
w składzie pięciu eurodeputowanych z Belgii oraz Niemiec:
Guy Verhofstadt (frakcja Odnowić Europę),
prof. Sven Simon (Europejska Partia Ludowa),
Gabriele Bischoff (wiceszefowa frakcji Socjalistów i Demokratów),
Daniel Freund (Zieloni) oraz
Helmut Scholz (Lewica)
bez przedstawiciela grupy EKR
PRZYJĄŁ SPRAWOZDANIE z projektem rezolucji Parlamentu Europejskiego zawierającej propozycje zmian w:
Traktacie o Unii Europejskiej oraz
Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
·Sprawozdanie zostało przyjęte większością 19 głosów, przy 6 głosach sprzeciwu i 1 wstrzymującym się.
Rezolucja przewiduje 267 poprawek do traktatów unijnych.
Zakres poprawek jest niezwykle szeroki – obejmuje m.in. poszerzenie kompetencji UE w dziedzinie
polityki klimatycznej,
energetyki,
bezpieczeństwa,
gospodarki
czy polityki społecznej,
odebranie państwom prawa weta w większości spraw
i zastąpienie go zasadą głosowania kwalifikowaną większością głosów,
wzmocnienie roli Trybunału Sprawiedliwości UE,
korekty zasad prowadzenia unijnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa
i wiele innych.
Teraz kolejny krok to głosowanie na najbliższej sesji plenarnej w dniu 20 listopada 2023 r. w Strasburgu.
Pan Donald TUSK i jego „PRZESTAWKI” doskonale wiedzą, że to jest kierunek w kierunku państwa federacyjnego, w którym Polska będzie tylko z nazwy o kompetencjach daleko mniejszych od NIEMIECKIEGO LANDU jeśli te poprawki wejdą,
czyli tym razem ma nastąpić dobrowolne oddanie się w NIEWOLĘ NIEMIECKĄ a gwarantem tego ma być Pan Donald TUSK i jego „PRZYSTAWKI”.
Tak wygląda w praktyce obecna „TARGOWICA” XXI wieku.
Niniejszym kontynuuję przytaczanie najważniejszych z 267 poprawek ODBIERAJĄCYCH nam POLAKOM WOLNOŚĆ:
Traktat o Unii Europejskiej.
POPRAWKA 47
Traktat o Unii Europejskiej
Artykuł 17 – ustęp 5
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
5. Od 1 listopada 2014 roku KOMISJA SKŁADA się z TAKIEJ LICZBY członków, w tym z jej przewodniczącego i wysokiego przedstawiciela Unii do spraw ZAGRANICZNYCH i polityki BEZPIECZEŃSTWA, która odpowiada DWÓM TRZECIM liczby Państw Członkowskich, chyba że Rada Europejska, stanowiąc JEDNOMYŚLNIE, podejmie decyzję o zmianie tej liczby.
Członkowie KOMISJI są wybierani spośród obywateli Państw Członkowskich na podstawie systemu bezwzględnie równej rotacji pomiędzy Państwami Członkowskimi, który pozwala odzwierciedlić różnorodność demograficzną i geograficzną wszystkich Państw Członkowskich. System ten jest ustanawiany JEDNOMYŚLNIE przez Radę Europejską zgodnie z artykułem 244 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej
POPRAWKA
5. ORGAN WYKONAWCZY składa się z NIE WIĘCEJ niż 15 CZŁONKÓW, w tym z jego przewodniczącego, sekretarza Unii do spraw ZAGRANICZNYCH i polityki BEZPIECZEŃSTWA oraz sekretarza Unii do spraw zarządzania gospodarczego.
Członkowie Organu WYKONAWCZEGO są wybierani spośród obywateli Państw Członkowskich, tak aby odzwierciedlić różnorodność demograficzną i geograficzną wszystkich Państw Członkowskich. System ten jest ustanawiany przez Radę Europejską zgodnie z artykułem 244 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
Organ WYKONAWCZY, po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego, MOŻE MIANOWAĆ podsekretarzy, by powierzyć im określoną tekę lub określone zadanie. W takim przypadku Organ Wykonawczy powinien wziąć pod uwagę różnorodność geograficzną Organu Wykonawczego, o której mowa w akapicie pierwszym.
POPRAWKA 52
Artykuł 21 – ustęp 2 – litera a
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
a) ochrony swoich wartości, podstawowych interesów, bezpieczeństwa, niezależności i integralności;
POPRAWKA
a) ochrony swoich wartości, podstawowych interesów, bezpieczeństwa, AUTONOMII STRATEGICZNEJ, niezależności i integralności;
POPRAWKA 53
Artykuł 24 – ustęp 1 – akapit 2
Tekst OBOWIĄZUJĄCY.
WSPÓLNA polityka ZAGRANICZNA i BEZPIECZEŃSTWA podlega SZCZEGÓLNYM zasadom i procedurom. Jest określana i realizowana przez Radę Europejską i Radę stanowiące JEDNOMYŚLNIE, chyba że Traktaty przewidują inaczej. WYKLUCZA się PRZYJMOWANIE aktów USTAWODAWCZYCH. Wspólną politykę zagraniczną i bezpieczeństwa wykonuje wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa oraz Państwa Członkowskie, zgodnie z Traktatami. Szczególną rolę Parlamentu Europejskiego i Komisji w tej dziedzinie określają Traktaty. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej NIE JEST WŁAŚCIWY w zakresie tych postanowień, z wyjątkiem właściwości do kontrolowania przestrzegania artykułu 40 niniejszego Traktatu i do kontroli legalności niektórych decyzji przewidzianych w artykule 275 akapit drugi Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej
POPRAWKA
WSPÓLNA polityka ZAGRANICZNA i BEZPIECZEŃSTWA podlega SZCZEGÓLNYM zasadom i procedurom. Jest określana i realizowana przez Radę Europejską i Radę STANOWIĄCE WIĘKSZOŚCIĄ KWALIFIKOWANĄ, po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego. Wspólną politykę zagraniczną i bezpieczeństwa wykonuje sekretarz Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa oraz Państwa Członkowskie, zgodnie z Traktatami. Szczególną rolę Parlamentu Europejskiego i Komisji w tej dziedzinie określają Traktaty. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej JEST WŁAŚCIWY w zakresie tych postanowień.
Cdn.
Warto się nad tym zastanowić zanim Panu Donaldowi TUSKOWI powierzy się tekę Premiera RP, bo ten człowiek uczyni wszystko aby te w praktyce ZNIEWALAJĄCE POLSKĘ zmiany weszły jak najszybciej i to za tej kadencji Parlamentu Europejskiego.
Każda inna osoba, która obejmie funkcję Premiera naszego rządu RP nie będzie tak się spieszyć do NIEMIECKIEJ NIEWOLI jak karp do przyspieszonej wigilii.
Pozdrawiam i zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Dsd mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 22:56
8 PO , 8 PIS, 8 PO itd.
Anonim mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 18:46
Dopiera dociera do nich, że przegrali wybory, że Naród powiedział to co pisał na transparentach podczas manifestacji: wypierdalać!
Anonim mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 10:12
Rozliczyć pisioków z przekrętów , osądzić i skazać.
Anonim mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 16:03
Piszcie z czego PiS was okradł.
Anonim mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 19:29
nie wiesz to złodziej najbardziej krzyczy łapać złodzieja
Anonim mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 19:48
Margaret Thatcher: „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy„.
Patriota mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 9:49
Do wpisu:
ANONIM mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 9:33
Zanim zostaniesz NOSTRYFIKOWANYM NIEMIECKIM PAROBKIEM to poczytaj:
Poprawki … 31, 32, 33, 34, 35, 36 …, kolejne „NIEWOLNICZE HOMONTA” ZAŁOŻONE POLAKOM PRZEZ NIEMCÓW RĘKOMA D. TUSKA
25 października 2023 r.
Komitet Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego (AFCO)
w składzie pięciu eurodeputowanych z Belgii oraz Niemiec:
Guy Verhofstadt (frakcja Odnowić Europę),
prof. Sven Simon (Europejska Partia Ludowa),
Gabriele Bischoff (wiceszefowa frakcji Socjalistów i Demokratów),
Daniel Freund (Zieloni) oraz
Helmut Scholz (Lewica)
bez przedstawiciela grupy EKR
PRZYJĄŁ SPRAWOZDANIE z projektem rezolucji Parlamentu Europejskiego zawierającej propozycje zmian w:
Traktacie o Unii Europejskiej oraz
Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
·Sprawozdanie zostało przyjęte większością 19 głosów, przy 6 głosach sprzeciwu i 1 wstrzymującym się.
Rezolucja przewiduje 267 poprawek do traktatów unijnych.
Zakres poprawek jest niezwykle szeroki – obejmuje m.in. poszerzenie kompetencji UE w dziedzinie
polityki klimatycznej,
energetyki,
bezpieczeństwa,
gospodarki
czy polityki społecznej,
odebranie państwom prawa weta w większości spraw
i zastąpienie go zasadą głosowania kwalifikowaną większością głosów,
wzmocnienie roli Trybunału Sprawiedliwości UE,
korekty zasad prowadzenia unijnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa
i wiele innych.
Teraz kolejny krok to głosowanie na najbliższej sesji plenarnej w dniu 20 listopada 2023 r. w Strasburgu.
Pan Donald TUSK i jego „PRZESTAWKI” doskonale wiedzą, że to jest kierunek w kierunku państwa federacyjnego, w którym Polska będzie tylko z nazwy o kompetencjach daleko mniejszych od NIEMIECKIEGO LANDU jeśli te poprawki wejdą,
czyli tym razem ma nastąpić dobrowolne oddanie się w NIEWOLĘ NIEMIECKĄ a gwarantem tego ma być Pan Donald TUSK i jego „PRZYSTAWKI”.
Tak wygląda w praktyce obecna „TARGOWICA” XXI wieku.
Niniejszym kontynuuję przytaczanie najważniejszych z 267 poprawek ODBIERAJĄCYCH nam POLAKOM WOLNOŚĆ:
Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
POPRAWKA 31
Traktat o Unii Europejskiej
Artykuł 16 – ustęp 3
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
3. O ile Traktaty nie stanowią inaczej, Rada stanowi większością KWALIFIKOWANĄ.
POPRAWKA
3. O ile Traktaty nie stanowią inaczej, Rada stanowi większością ZWYKŁĄ.
POPRAWKA 32
Artykuł 16 – ustęp 4 – akapit 1
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
4. Od 1 listopada 2014 roku WIĘKSZOŚĆ KWALIFIKOWANĄ STANOWI CO NAJMNIEJ 55% CZŁONKÓW RADY, jednak NIE MNIEJ niż PIĘTNASTU z nich, reprezentujących Państwa Członkowskie, których ŁĄCZNA LICZBA ludności stanowi CO NAJMNIEJ 65% LUDNOŚCI UNII.
POPRAWKA
4. Większość ZWYKŁĄ stanowi większość członków Rady reprezentujących CO NAJMNIEJ 50% LUDNOŚCI.
POPRAWKA 33
Artykuł 16 – ustęp 4 – akapit 2
Tekst OBOWIĄZUJĄCY.
Mniejszość BLOKUJĄCA musi obejmować co najmniej CZTERECH członków Rady, w przeciwnym razie uznaje się, że większość kwalifikowana została osiągnięta.
SKREŚLA się
POPRAWKA 34
Artykuł 16 – ustęp 4 – akapit 3
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
Inne zasady dotyczące głosowania większością kwalifikowaną OKREŚLONE są w artykule 238 ustęp 2 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
POPRAWKA
SKREŚLA się
POPRAWKA 35
Artykuł 16 – ustęp 4 a (nowy)
Tekst OBOWIĄZUJĄCY – BRAK
POPRAWKA
4a. Większość KWALIFIKOWANĄ stanowią co najmniej DWIE TRZECIE członków Rady reprezentujących CO NAJMNIEJ 50% ludności.
POPRAWKA 36
Artykuł 16 – ustęp 4 b (nowy)
Tekst OBOWIĄZUJĄCY – BRAK
4b. WZMOCNIONĄ większość KWALIFIKOWANĄ stanowią co najmniej CZTERY PIĄTE członków Rady reprezentujących CO NAJMNIEJ 50% ludności.
Cdn.
Warto się nad tym zastanowić zanim Panu Donaldowi TUSKOWI powierzy się tekę Premiera RP, bo ten człowiek uczyni wszystko aby te w praktyce ZNIEWALAJĄCE POLSKĘ zmiany weszły jak najszybciej i to za tej kadencji Parlamentu Europejskiego.
Każda inna osoba, która obejmie funkcję Premiera naszego rządu RP nie będzie tak się spieszyć do NIEMIECKIEJ NIEWOLI jak karp do przyspieszonej wigilii.
Pozdrawiam i zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Anonim mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 9:40
Jeszcze nie tak dawno PIS chciał rozwiązania partii PSL, a teraz chce z nią koalicji?
Anonim mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 9:33
Bezdomny pisze jak zwykle bzdury i teraz tytuluje sie jako PATRIOTA, ha ha
Anonim mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 13:47
Nie dostał mieszkania obiecanego przez Morawieckiego w 2019 r?
Anonim mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 9:09
Czytam komentarze i widzę, że lepszy sort w bardzo dobrej formie. Oby co niektórzy podczas pisania komentarzy udaru nie dostali od wysiłku umysłowego.
Anonim mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 8:50
oni chyba już tylko pier..lą te głupoty, dla tych degeneratów pisowskich, którzy wierzą we wszsytko co kaczor powie, nie mają netu i oglądają wyłącznie tvpis
Mateusz wajchę przełóż mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 8:37
Głos sisiorow i kaczora nie mają żadnego znaczenia ,wreszcie stare dziady poszły won
Anonim mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 8:33
tekst jaki wczoraj usłyszałem od działacza PO masi ludzie są wygłodniali na stołki… nie wierzyłem że to słysze.
Gosc mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 8:31
Oby tylko nie Tusk bo to będzie klęska Polski i dzieci będą biedować bo wwszystko zabbiierze dziecia oo do Niemiec oddaa po cco go wgl wzięli di polskiego Sejmu do RUSKKICH niech wypierdol…….
Patriota mówi:
lis 17, 2023
o godzinie 8:28
Poprawki … 258, 259, 260 …, kolejne „NIEWOLNICZE HOMONTA” ZAŁOŻONE POLAKOM PRZEZ NIEMCÓW RĘKOMA D. TUSKA
25 października 2023 r.
Komitet Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego (AFCO)
w składzie pięciu eurodeputowanych z Belgii oraz Niemiec:
Guy Verhofstadt (frakcja Odnowić Europę),
prof. Sven Simon (Europejska Partia Ludowa),
Gabriele Bischoff (wiceszefowa frakcji Socjalistów i Demokratów),
Daniel Freund (Zieloni) oraz
Helmut Scholz (Lewica)
bez przedstawiciela grupy EKR
PRZYJĄŁ SPRAWOZDANIE z projektem rezolucji Parlamentu Europejskiego zawierającej propozycje zmian w:
Traktacie o Unii Europejskiej oraz
Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
·Sprawozdanie zostało przyjęte większością 19 głosów, przy 6 głosach sprzeciwu i 1 wstrzymującym się.
Rezolucja przewiduje 267 poprawek do traktatów unijnych.
Zakres poprawek jest niezwykle szeroki – obejmuje m.in. poszerzenie kompetencji UE w dziedzinie
polityki klimatycznej,
energetyki,
bezpieczeństwa,
gospodarki
czy polityki społecznej,
odebranie państwom prawa weta w większości spraw
i zastąpienie go zasadą głosowania kwalifikowaną większością głosów,
wzmocnienie roli Trybunału Sprawiedliwości UE,
korekty zasad prowadzenia unijnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa
i wiele innych.
Teraz kolejny krok to głosowanie na najbliższej sesji plenarnej w dniu 20 listopada 2023 r. w Strasburgu.
Pan Donald TUSK i jego „PRZESTAWKI” doskonale wiedzą, że to jest kierunek w kierunku państwa federacyjnego, w którym Polska będzie tylko z nazwy o kompetencjach daleko mniejszych od NIEMIECKIEGO LANDU jeśli te poprawki wejdą,
czyli tym razem ma nastąpić dobrowolne oddanie się w NIEWOLĘ NIEMIECKĄ a gwarantem tego ma być Pan Donald TUSK i jego „PRZYSTAWKI”.
Tak wygląda w praktyce obecna „TARGOWICA” XXI wieku.
Niniejszym kontynuuję przytaczanie najważniejszych z 267 poprawek ODBIERAJĄCYCH nam POLAKOM WOLNOŚĆ:
Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
POPRAWKA 258
Artykuł 346 – ustęp 1 – litera b
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
b) każde Państwo Członkowskie MOŻE PODEJMOWAĆ środki, jakie uważa za KONIECZNE w celu OCHRONY podstawowych INTERESÓW jego BEZPIECZEŃSTWA, a które odnoszą się do PRODUKCJI lub HANDLU BRONIĄ, AMUNICJĄ, lub materiałami WOJENNYMI; środki takie nie mogą negatywnie wpływać na warunki konkurencji na rynku wewnętrznym w odniesieniu do produktów, które nie są przeznaczone wyłącznie do celów wojskowych.
POPRAWKA
b) każde Państwo Członkowskie POWIADAMIA KOMISJĘ o środkach, które uważa za konieczne w celu ochrony podstawowych interesów jego bezpieczeństwa, a które odnoszą się do produkcji lub handlu bronią, amunicją lub materiałami wojennymi; środki takie nie mogą negatywnie wpływać na warunki konkurencji na rynku wewnętrznym w odniesieniu do produktów, które nie są przeznaczone wyłącznie do celów wojskowych.
POPRAWKA 259
Artykuł 346 – ustęp 2
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
2. Rada, stanowiąc JEDNOMYŚLNIE na wniosek Komisji, może wprowadzać ZMIANY do sporządzonej przez siebie 15 kwietnia 1958 roku listy produktów, do których mają zastosowanie postanowienia ustępu 1 litera b)
POPRAWKA
2. Parlament Europejski i Rada, STANOWIĄC zgodnie ze ZWYKŁĄ procedurą ustawodawczą na wniosek Komisji, mogą wprowadzać ZMIANY do sporządzonej przez siebie 15 kwietnia 1958 roku listy produktów, do których mają zastosowanie postanowienia ustępu 1 litera b).
POPRAWKA 260
Artykuł 352 – ustęp 1
Tekst OBOWIĄZUJĄCY.
1. Jeżeli działanie Unii okaże się niezbędne do osiągnięcia, w ramach polityk określonych w Traktatach, jednego z celów, o których mowa w Traktatach, a Traktaty nie przewidziały uprawnień do działania wymaganego w tym celu, Rada, stanowiąc JEDNOMYŚLNIE na wniosek Komisji i po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego, przyjmuje stosowne przepisy. Jeżeli przepisy te są przyjmowane przez Radę zgodnie ze specjalną procedurą ustawodawczą, stanowi ona również JEDNOMYŚLNIE na wniosek Komisji i po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego.
POPRAWKA
1. Jeżeli działanie Unii okaże się niezbędne do osiągnięcia, w ramach polityk określonych w Traktatach, jednego z celów, o których mowa w Traktatach, a Traktaty nie przewidziały uprawnień do działania wymaganego w tym celu, Rada, STANOWIĄC WIĘKSZOŚCIĄ KWALIFIKOWANĄ na wniosek Komisji i po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego, przyjmuje stosowne przepisy. Jeżeli przepisy te są przyjmowane przez Radę zgodnie ze SPECJALNĄ procedurą ustawodawczą, STANOWI ona również WIĘKSZOŚCIĄ KWALIFIKOWANĄ na wniosek Komisji i po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego.
Cdn.
Warto się nad tym zastanowić zanim Panu Donaldowi TUSKOWI powierzy się tekę Premiera RP, bo ten człowiek uczyni wszystko aby te w praktyce ZNIEWALAJĄCE POLSKĘ zmiany weszły jak najszybciej i to za tej kadencji Parlamentu Europejskiego.
Każda inna osoba, która obejmie funkcję Premiera naszego rządu RP nie będzie tak się spieszyć do NIEMIECKIEJ NIEWOLI jak karp do przyspieszonej wigilii.
Pozdrawiam i zapraszam do merytorycznej dyskusji.