Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do wojska.
Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.
Zespoły będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami, żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju.
Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.
Polska armia powinna być liczniejsza, dlatego głównym celem organizatorów kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym. O potrzebach polskich sił zbrojnych mówi się wiele, warto jednak zwrócić też uwagę na korzyści, jakie niesie służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.
Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów.
Szczegółowy plan kampanii i lista miejsc, w których można będzie w tzw. tygodniach rekrutacyjnych spotkać żołnierzy i uzyskać potrzebne informacje, są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej.
źródło:
ZUW
8 komentarzy
wyspiarz mówi:
paź 17, 2018
o godzinie 20:06
prawdziwa służba to 12m,cy,oraz szkoła szkoła oficerska.
Anonim mówi:
paź 20, 2018
o godzinie 22:49
Oficer to nie żołnierz.
gosc mówi:
paź 16, 2018
o godzinie 16:47
polecam sluzbe wiezienna 2300zl dyspozycyjność 24h i wiecznie w pracy.
ŻOŁNIERZ ZAWODOWY mówi:
paź 16, 2018
o godzinie 16:42
Ty anonim z 11.50, A Ty ile zarabiasz i jak długo jeszcze będziesz pracował ? Bo ja mam: 24 lata służby, czyli już od 9 mogłem być na emeryturze, stałą pensję 5350 na rękę, co miesiąc dodatek mieszkaniowy 900 za brak kwatery, własne m-4 od 14 lat, gratyfikację urlopową na każdego członka rodziny, 13-stkę w marcu, 26 dni płatnego urlopu i wiele innych dodatków, chociażby co najmniej dwie w roku nagrody finansowe. No i po zakończeniu służby jeszcze niezła odprawa i ekwiwalent mieszkaniowy – w garnizonie Świnoujście na dzień dzisiejszy z rodziną 4 osobową około 220 tysięcy na zakup mieszkania – które notabene już mam. A i jeszcze Ci powiem że po nowym roku kupuję małą kawalereczkę na wynajem niech pracuje na siebie. I co jeszcze będziesz dalej narzekał i zrażał innych do służby ? Wskakuj w kamasze i do armii, ja nie narzekam a Ty z Twoją wizją zarobków i emerytury w wieku 65 lat ???? Jeszcze wspomnisz ten artykuł i pomyślisz jaki byłeś głoopi…
POZDRAWIAM WSZYSTKICH ŻOŁNIERZY ZAWODOWYCH !!!
Anonim mówi:
paź 16, 2018
o godzinie 21:12
Opowiadaj takie bajki swoim kolegom.A nie młodym chłopakom i dziewczynom którzy mieli by przyjść do armii…
Anonim mówi:
paź 17, 2018
o godzinie 0:03
gość z 16;42 to plecak że trzymają go tyle lat inne osoby 12 lat i dziękuje. teraz są inne czasy i jeszcze 25 lat.
Anonim mówi:
paź 17, 2018
o godzinie 12:18
Nie pierdol bo 12 lat znieśli, ale dowódcy JW sobie powymyślali swoje schodki, żeby tylko nie dać szeregowemu dosłużyć do 15 lat. A pan od góry z takimi bajerami to pewnie oficer na którego podwładni zapierdalają, bo zamiast nagród im pochwałę albo urlop nagrodowy, a sobie tysiączka nagrody, bo bieda.
Anonim mówi:
paź 16, 2018
o godzinie 11:50
Z tymi zarobkami? Z dyspozycyjnością 24h? Z wizją 12 lat? Bez dodatków? Kogo oni chcą w służbach mundurowych? Ludzi którzy sobie w życiu nie radzą?Albo takich którym mama ścieliła łóżko całe życie…Kto ma glowę na karku i wie jak i co nie idzie do służb mundurowych.