Burmistrz Wolina rozpoczęła wyborcze podsumowanie swojego programu wyborczego. Jak wskazuje w nadesłanym komunikacie, tylko w ostatnich 4 latach z różnych źródeł do wolińskiego samorządu trafiło 80 mln złotych dofinansowań!

„Walka o dofinansowania, obiecane = zrobione”

Mimo, iż do tego momentu nie otrzymałam odpowiedzi od radnego Waldemara Dubrawskiego w sprawie debaty o przyszłości gminy Wolin, to zgodnie z zapewnieniem rozpoczynam publiczne podsumowanie wszystkich naszych zapowiedzi z 2018 roku. Na pierwszy ogień idzie postulat o zdobywaniu dofinansowań dla gminy Wolin.

To był największy filar naszego programu, ponieważ od początku wiedzieliśmy, że w latach 2006-2018 gminę Wolin ominęła rewolucja infrastrukturalna, którą widzieliśmy w wielu miastach i gminach. A to właśnie dofinansowania pozwalają na śmiałe inwestycje, które zmieniają wygląd gmin i codzienne życie mieszkańców.

Z wielką dumą mogę Państwu ogłosić, że w tej kadencji udało się nam zdobyć aż 80 milionów złotych dofinansowań. Aby zobrazować skalę należy wskazać, że zdobyliśmy 80 mln zł w cztery ostatnie lata, a przez 12 lat urzędowania poprzedniego burmistrza Wolina tj. w okresie 2006-2018, pozyskano 18 mln zł.

Jak się nam to udało? Nasza bezpartyjność pozwoliła błyskawicznie budować relację z władzami powiatu, regionu oraz administracją rządową. Dzięki wsparciu Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza (Koalicja Obywatelska) pozyskaliśmy dofinansowanie na rozbudowę Przedszkola i rewitalizację Parku wraz z budową wieży widokowej. Z kolei wsparcie Ministra Marka Gróbarczyka (Prawo i Sprawiedliwość) pozwoliło m. in. na utworzenie Przystani Morskiej wraz z przebudową lokalnych ulic. Doskonale również układa się nam współpraca ze Starostą Powiatu, Józefem Malcem (bezpartyjny), z którym przebudowaliśmy ulicę Marii Konopnickiej, a także budujemy nową drogę w Skoszewie.

To tylko promil zrealizowanych i rozpoczętych inwestycji, ale to nie jest nasze ostatnie słowo, ponieważ potrzeb jest wiele, a nam nie brakuje sił i pomysłów do dalszej pracy.”podsumowuje Ewa Grzybowska