To było wyjątkowe święto myśliwych z Koła Łowieckiego „Tumak”. Dziś (19.08) świętują oni 60 – lecie swojego istnienia. Były medale, wyróżnienia, okolicznościowe mowy oraz wiele innych atrakcji. 

Wolińskie tereny od lat kojarzą się z dziką przyrodą, niezwykłymi krajobrazami i – jak się okazuje – tradycją łowiecką, którą od 60 lat kultywuje Koło Łowieckie „Tumak”. Ta renomowana instytucja stała się nieodłącznym elementem Ziemi Wolińskiej, a jej wkład w rozwój kultury myśliwskiej regionu jest niepodważalny.

Jubileuszowe świętowanie było nie tylko okazją do przypomnienia historii i osiągnięć Koła, ale także do ukazania bogatej tradycji łowieckiej, która jest pielęgnowana z niesłabnącą pasją. Polowania, uroczystości myśliwskie, ceremoniał – wszystko to sprawia, że zarówno członkowie Koła, jak i zewnętrzni obserwatorzy, odczuwają dreszcz emocji i szacunek dla tej unikalnej kultury.

Działalność Koła Łowieckiego „Tumak” nie ogranicza się jednak jedynie do ceremoniału. Jego wkład w gospodarkę łowiecką regionu zachodniopomorskiego jest znaczący. Staranne zarządzanie populacją zwierzyny, edukacja ekologiczna czy współpraca z lokalnymi społecznościami – to tylko niektóre z działań, które przyczyniły się do tego, że łowiectwo w tym regionie rozkwita. Sobotnie obchody były wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło nie tylko myśliwych, ale także ich rodziny, przyjaciół oraz licznych sympatyków Koła.

« z 44 »

Uroczystość została finsasowana ze środków własnych koła łowieckiego Tumak oraz dotacji przyznanej przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.