500 złotych na pierwsze dziecko w rodzinie, niższy PIT, ulgi dla młodych Polaków do 26. roku życia, trzynastka dla każdego seniora i przywrócenie połączeń autobusowych w Polsce – to główne zapowiedzi sobotniego wystąpienia prezesa PiS do zrealizowania w tegorocznym budżecie. 

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości  rozpoczęła się od mocnego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przedstawił szereg obietnic, które maja doprowadzić do poprawy życia zwykłych Polaków. Najważniejsze jej punkty poniżej. Po pierwsze, dodatkowa, 13 – ta emerytura dla wszystkich emerytów wypłacana jeszcze w maju 2019 roku, wysokości tego świadczenia będzie równa najniższej emeryturze a więc w chwili obecnej 1100 złotych. Po drugie 500 plus na pierwsze dziecko od lipca 2019 roku. Po 3 zwolnienie z podatku PIT osób przed ukończeniem 26 roku życia. Po czwarte rozbudowa połączeń autobusowych do mniejszych miejscowości. Obietnice Jarosława Kaczyńskiego potwierdził w swoim przemówieniu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił jednocześnie, że Polacy musza mieć europejskie pensje.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zapowiedzi programowe PiS będą kosztować ok. 30-40 miliardów zł w skali roku. Przekonywał, że wie, jak je sfinansować.