Gmina Międzyzdroje serdecznie zaprasza mieszkańców oraz gości na listopadową ucztę kulturalną i sportową. Miesiąc ten rozkwitnie wielością różnorodnych wydarzeń, od narodowych obchodów, przez spotkania autorskie, aż po pasjonujące zawody sportowe i energetyczne maratony. Listopad w Międzyzdrojach obiecuje być miesiącem pełnym zaangażowania, patriotyzmu i społecznej aktywności.

11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości: Dzień ten obchodzimy z wyjątkowym patosem i uroczystościami oddającymi hołd historii naszej Ojczyzny. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, po której nastąpi złożenie kwiatów pod lokalnymi pomnikami. W programie również seans filmu „Raport Pileckiego” oraz wieczór autorski zatytułowany „Polska na rozdrożu. Wielka rywalizacja mocarstw”.

15 i 22 Listopada – Spotkania Autorskie: Listopad to również czas na rozwijanie literackich pasji i zanurzenie się w świecie literatury. Miejska Biblioteka Publiczna organizuje spotkania autorskie z Wojciechem Chmielarzem oraz Jakubem Poradą, gdzie będzie możliwość bliższego poznania twórczości autorów i wymiany myśli literackich.

18 Listopada – Sportowe Emocje: Mistrzostwa Polski Kumite PFKK oraz Bal Seniora to wydarzenia, które zapewnią mieszkańcom dawkę sportowych emocji i integracji. Dzień pełen sportowego ducha, rywalizacji, a także zabawy i tańca do białego rana.

19 Listopada – Biegowy Festiwal: Międzyzdrojska Liga Biegowa otworzy swoją drugą edycję, dając możliwość zmierzenia się z trasą i innymi biegaczami w sprzyjających, jesienno-morskich warunkach.

25 Listopada – Baltic Zumba Marathon: Na koniec miesiąca, propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku i tańca. Baltic Zumba Marathon to wydarzenie, które pozwoli na wyzwolenie energii, poprawę samopoczucia i doskonałą zabawę przy muzyce.