To byli nietypowi goście u garażowych bram remizy w Golczewie. W czwartek, tamtejszych ochotników odwiedziła grupa przedszkolaków z placówki „Źródełko”. Wizyta ta była niezwykle serdecznie przyjęta przez miejscowych strażaków ochotników.

Celem tego niecodziennego wyjścia było poznanie przez dzieci zawodu strażaka oraz sprzętu, który jest na wyposażeniu jednostki. Dzieci z przedszkola „Źródełko” miały szansę poczuć się jak prawdziwi strażacy. Już na starcie, małymi strażakami stali się dzięki otrzymanym hełmom strażackim.

Podczas wizyty, przedszkolakom zaprezentowano wyposażenie ratownicze pojazdów, z których strażacy korzystają na co dzień, ratując życie i mienie. Dzieci dowiedziały się, jaki jest numer alarmowy (112) i na jakie zdarzenia udaje się straż pożarna. Głównym punktem programu był pokaz rozwijania węży strażackich i strzelania wodą do celu.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem przez przedszkolaki pięknej laurki, zawierającej podziękowania za pracę strażaków oraz za ich wkład w bezpieczeństwo mieszkańców gminy Golczewo. Przy tej okazji, młodzi goście złożyli strażakom życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, który obchodzony jest 4 maja.