Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim zapraszają na Noc Muzeów, która odbędzie się w naszym mieście już w tę sobotę, 13 bm. Obie placówki będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 19.00 – 24.00, a wstęp do nich będzie bezpłatny.

Muzeum Kamieni zaprasza do niezwykłej baszty pełnej niesamowitych skarbów ziemi. Na sześciu poziomach XIV-wiecznej wieży spotka Państwa wyjątkowa przygoda. O zachodzie słońca, nocą… widok z tarasów baszty będzie jak zawsze magiczny. O 19.30 Tomasz Andrzejewski przeniesie Państwa w świat bursztynu nazywanego też „Złotem Bałtyku”. O 21.30 rozpocznie się zaś minikoncert muzyczny. Noc ta będzie również pełna atrakcji dla dzieci.

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej zaprasza do swych siedzib – przy ul. Adama Mickiewicza 34 (od 19.00) i do dworu Kleista przy Placu Katedralnym 4 (od 20.00), gdzie zobaczyć będzie można wystawy stałe i czasowe. W naszym głównym budynku odbędą się krótkie prezentacje dotyczące zbiorów muzealnych. O godz. 19.00 przedstawimy przegląd zeszłorocznych nabytków, a o 20.30 pokażemy stale powiększającą się kolekcję kamieńskich pocztówek sprzed 1945 r. O 21.00 w dworze Kleista rozpocznie się zwiedzanie wystawy „Kamieński kondensator – dziedzictwo światowego odkrycia Ewalda Georga von Kleista” z przewodnikiem, które zakończymy w głównym budynku Muzeum, gdzie będzie można poczuć na sobie działanie ładunków elektrycznych. O 22.30 oprowadzimy Państwa po wystawie dotyczącej historii miasta wzbogaconej o muzealia, których na co dzień nie pokazujemy.
Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej
Muzeum Kamieni