W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach  odbyły się rodzinne warsztaty rękodzielnicze robienia makram. Prowadzące warsztaty Beata Klawa i Bogumiła Popko z Koła Gospodyń w Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy, pokazały w jaki sposób należy prawidłowo zaplatać sznurki. Uczestnicy z wykorzystaniem umiejętności zaplatania podstawowego splotu, wykonali makramowe skrzaty oraz łapacze snów.

Tworzenie wiązanych dekoracji cieszyło uczestników w różnym wieku. Pojawili się u nas dorośli i dzieci! Każdy uczestnik wyszedł z gotowym rękodziełem. Bardzo dziękujemy prowadzącym za jakże cudowne warsztaty. Z pewnością nie są to ostatnie warsztaty, na które będziemy mieli przyjemność zaprosić KGW „Wiklina” z Wapnicy oraz mieszkańców i gości. Do zobaczenia wkrótce! 

Materiały plastyczne na warsztaty w bibliotece zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach.