Ta tragedia wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Świnoujścia. W czwartek, 4 listopada, wieczorem z portowej suwnicy spadła kabina, w której znajdował się operator. Mężczyzna niestety nie przeżył. 22-letni Kacper pozostawił pogrążoną w żałobie rodzinę i osierocił małego synka. Po stracie taty, koledzy Kacpra z drużyny piłkarskiej KS Prawobrzeże postanowili wesprzeć 4-letniego Maksymiliana i zorganizowali zbiórkę na jego edukację.

Kacper, który zginął w świnoujskim porcie był wychowankiem i wieloletnim reprezentantem drużyny piłkarskiej KS Prawobrzeże Świnoujście. Koledzy z klubu uznawali go nie tylko za dobrego zawodnika, ale także za nieocenionego przyjaciela.

„Uczynny, skromny, zawsze uśmiechnięty absolwent szkoły morskiej w Świnoujściu. Ukochany syn, brat, wnuczek, a przede wszystkim młody, ale bardzo oddany ojciec”

– tak wspominają Kacpra klubowi koledzy, którzy postanowili wesprzeć małego Maksia i zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy na jego edukację.

„Czteroletni Maksymilian, który dla Kacpra był całym światem, został bez ojca. Maks już nigdy nie pobawi się z tatą, już nigdy nie pójdzie z nim na spacer, już nigdy go nie przytuli, już nigdy go nie zobaczy. W sercu chłopca na zawsze pozostanie smutek, pustka i tęsknota. Nikt i nic nie jest w stanie zapełnić pustki po stracie bliskiej osoby, ale wspólnie spróbujmy okazać małemu chłopcu wsparcie poprzez zbiórkę środków pieniężnych, które Maks będzie mógł w przyszłości wykorzystać na edukację i start w dorosłość” – czytamy w opisie zbiórki.

Ceremonia Pogrzebowa rozpocznie się dnia 20.11.2021 r. Mszą pogrzebową w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wojciecha (Warszów) o godz. 8:00.
Rozpoczęcie pogrzebu w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym (lewobrzeże) o godz. 10:00.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/65w9wb

Fot. Domin / se.pl