Znów mamy wakacje, wraz z nimi wróciły Wioski Kadekowskie– nazwane w tym roku Wioskami Ekoludków – organizowane, jak zawsze, przez Kamieński Dom Kultury. Dwiema pierwszymi wioskami, dla których zorganizowaliśmy dzień pełen atrakcji, były Buniewice (28.06) i Rekowo (29.06).

EKO-PRZYGODĘ rozpoczęliśmy od krótkiej części edukacyjnej o recyklingu i segregacji śmieci. Tutaj, Dzieci wykazały się, naprawdę, dużą wiedzą w tym temacie. Były też warsztaty manualne wykorzystujące, właśnie recykling: tworzenie masek ekoludków z papierowych talerzyków , pojemniczków z butelek plastikowych i wyjątkowe warsztaty muzyczne prowadzone przez Tomka Kubika – tworzenie instrumentów muzycznych i gry na nich.

W całym tym dniu pełnym wytężonej pracy i zabawy, był też czas na 2gie śniadanie, watę cukrową, bańki oraz śpiewanie piosenek o ufoludkach. To były naprawdę wyjątkowe dni dla nas i ( mamy nadzieję) dla dzieci również. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z Wiosek Kadekowskich czyli Wiosek Ekoludków na naszym facebooku i stronie internetowej.