Ponad 2 mln zł na dofinansowanie podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej dla mieszkańców powiatu kamieńskiego w tym roku do pozyskania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo w rozwoju”.

27 czerwca 2019 r. przedstawiciele Zarządu Lokalnej Grupy Działania „ Partnerstwo w rozwoju”, podpisali aneks do Umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim, zwiększając kwotę przeznaczoną na dofinansowanie podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej o 660.000 zł.

Dzięki temu kwota 2.024.041,75 zł  trafi do  mieszkańców powiatu kamieńskiego poprzez dwa nabory wniosków, które zostaną ogłoszone jesienią tego roku. Mieszkańcy gmin: Wolin,  Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje i Świerzno  będą mogli wkrótce pozyskać 65.000 zł premii na rozpoczęcie działalności gospodarczej. 

Natomiast przedsiębiorcy działający na terenie powiatu kamieńskiego będą mogli ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 25.000 do 300.000 zł na rozwinięcie działalności gospodarczej. Poziom dofinansowania w tym przypadku wynosi 50%.

Bardzo sprawne działanie LGD „Partnerstwo w rozwoju” to zasługa nie tylko nowej Pani Prezes, Pani Karoliny Cackowskiej, ale również nowego kierownika biura, Pani Doroty Bursy,  oraz Pana Macieja Klima, specjalisty ds. animacji i promocji, którzy wprowadzili LGD na „nowe tory”. Zmianie uległa nie tylko organizacja pracy, ale również siedziba stowarzyszenia, która od lipca br. mieści się w Dworku Wolińskim przy ul. Zamkowej 24.

W celu uzyskania  informacji na temat planowanych naborów wniosków o dofinansowanie należy  skontaktować się z biurem LGD „Partnerstwo w rozwoju” w Wolinie przy ul. Zamkowej 24 (Dworek Woliński – I piętro), tel. 603 614 261. Szczegółowe informacje dostępne są również na stronie:  www.partnerstwowrozwoju.pl