Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie doczekała się sztandaru. Dziś (18.10) w hali przy szkole oraz na placu przed nią odbyły się uroczystości związane z tym wydarzeniem.

Szkoła Podstawowa w Świerznie ma już pewne tradycje, działa bowiem od 1950 roku. Od 1 września 2000 roku nosi ona imię Juliana Grunera, polskiego sportowca i lekarza, zamordowanego w 1940 roku, w wieku 42 lat zamordowanego przez NKWD w Charkowie. Na sowieckiej liście jeńców Starobielska figuruje pod numerem 627.

Kiedy miesiąc temu wielu z nas tutaj obecnych stało przed płonącym dachem szkoły, to myśleliśmy, że sytuacja jest na tyle beznadziejna, że nie do uratowania. Dziś jednak jesteśmy tutaj, tworzymy nową historię i tożsamość naszej szkoły. Uczynimy również wszystko by była piękniejsza niż przed pożarem. Dziękuję przewodniczącemu rady gminy Sebastianowi Ligenzie i ówczesnej dyrektor Kamili Magneskiej-Myrunce za ogromne zaangażowanie w pozyskanie sztandaru. Dziękuję radnym rady gminy Świerzno, rodzicom, nauczycielom oraz lokalnym przedsiębiorcom za ufundowanie sztandaru. Bez Was to wszystko nie mogłoby się odbyć – podkreśla Wójt Radosław Drozdowicz.

« z 32 »