Przedstawiamy rozmowę z Michałem Kamińskim, radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, kandydatem do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Jak ocenia pan obecny rząd ?

Realizują to co zapowiedzieli są wiarygodni. Jest to rząd zdyscyplinowany i potrafi być samokrytyczny co podziwiam bo takiego standardu wcześniej nie było za żadnych rządów jakie pamiętam. Oczywiście trafiają się niekiedy jakieś kontrowersyjne osoby. Zauważyłem, też że to wszystko ewoluuje coraz więcej osób z różnych środowisk przekonuje się do takiego kierunku jaki wytyczono bo po prostu żyje się lepiej w wielu aspektach życia. Mamy dobrego premiera, który ma doświadczenie z sektora finansowego w prywatnej spółce tam gdzie niema mowy o marnotrawstwie pieniędzy co bardzo cenię. Wiem, że przedsiębiorcy w każdym kraju mają ciężko i on to wie bo tam pracował. Obecnie z danych z sierpnia z 2019 roku mam bezrobocie na poziomie ponad 6 % to wynik imponujący na dużą skalę. Dla przykładu znani z dużego „socjalu” Szwedzi majom podobny wynik. Inwestowanie w społeczeństwo różnymi programami daje owoce i gwarantuje bezpieczeństwo w szerokim zakresie tego słowa.

Jak ocenia pan opozycje?

Słaba jest to opozycja bo nie merytoryczna, która zamiast współpracować i przedstawiać propozycje aby ulepszać nasze prawo zajmuje się odmianą skrótu PiS z przymiotnikami. Po wyborach zjednoczona prawica zaprosiła wszystkich do biało-czerwonej drużyny dla pracy na rzecz rozwoju naszego kraju i wiele osób się przekonało. PO z PSL się częściowo rozleciało co nie było niczym nadzwyczajnym działacze tych partii nie byli zachwyceni jak nawet główny guru dał dyla do Brukseli. Mam nadzieję, że już po tych wyborach Polacy wybiorą odpowiednich ludzi z różnych partii po to aby myśleli w pierwszej kolejności o podatniku, który na to płaci ale patrząc na niektóre listy i kandydatów jacy tam są obawiam się, że na „NADZIEJII” się skończy. Przykładowo na niektórych listach są jeszcze emerytowani esbecy a jest rok 2019 !!! To co oni w sejmie planują robić ?

Pieniądze na programy które rząd dystrybuuje, skąd są ?

Po pierwsze pieniądze zawsze były bo  zawsze płaciliśmy podatki tylko było ich mniej lub więcej. Wszystko zależało od sposobu zarządzania niestety Vincenty nie odnalazł się w naszej rzeczywistości ekonomicznej i  transfer jego osoby z Anglii nie wyszedł nikomu na dobre. Wszyscy pamiętamy słynne zdanie Jana Antonego Vincenta Rostowskiego niedawno startującego do Parlamentu Europejskiego z brytyjskiego ugrupowania w Londynie a ministra finansów w rządzie PO-PSL; „PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE”. Otóż są i jest ich coraz więcej i to nikt ich nie wyczarował. Są różnego rodzaju podatki które płacimy ale są też takie ,które nie trafiały tam gdzie miały trafiać czyli na nasze wspólne państwowe konto. Pieniądze bezpośrednio trafiały do kieszeń mafii.

Gdzie najwięcej tych pieniędzy wypływało ?

Doskonale obrazują to cysterny wstydu, rządów PO-PSL gdzie budżet państwa stracił ponad 68 miliardów tylko z paliwa tj.600 cystern dziennie, które powinny być opodatkowane a nie były. Oczywiście nie miało to wpływu na cenę paliwa na stacjach bo transakcje były robione gotówkowo pod stołem i cały zysk trafiał do przestępców a nie do budżetu państwa w postaci podatków takich jak VAT i akcyza, która przy litrze wynosi razem ponad 40 %. Wjeżdżały z Niemiec „NIEWIDZIALNE” cysterny. Nie powiem już o podatku VAT i innych bo tego było niewyobrażalnie dużo. Warto tu przytoczyć Sienkiewicza z afery taśmowej PO; PAŃSTWO POLSKIE  ISTNIEJ TEORETYCZNE i faktycznie tak było bo nie potrafili lub też bali się walczyć z mafią. Wspomnę też o pieniądzach z UE, które zamiast trafiać do grup społecznych dla których były przewidziane trafiały niekiedy do oszustów – to się skończyło zabieramy złodziejom te pieniądze. Nie ma przyzwolenia na złodziejstwo.

Co ciekawego wprowadził rząd w ostatnim roku  z perspektywy Pana pracy ?

Wprowadzone przez sejm ustawa o KGW. Kół Gospodyń Wiejskich a nazywane przez premiera Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe otrzymały osobowość prawną co pozwala na ich finansowanie i ubieganie się o dotacje. Miałem przyjemność brać udział w kilku kongresach KGW oraz prowadziłem rozmowy o przyszłości KGW z wiceminister w Warszawie. Wiem, że to będzie rozwijane. W pracy w ARiMR gdzie pracuje jako zastępca Dyrektora rejestrujemy KGW i rozpatrujemy wnioski, które są przez nich składane- jesteśmy na bieżąco. To jedne z elementów polityki, która ma wzmacniać takie obszary miejsko-wiejskie jak nasz.

Jaki jest program Prawa i Sprawiedliwości ?

Wiem, że obecny będzie kontynuowany ale jest również nowy. W ciągu 100 pierwszych dni piątka PiS. Ponadto obecny program ma grubo ponad 230 stron i nazywa się „Polski model państwa dobrobytu” polityka partii ma prowadzić do tego, że Polacy będą się bogacić. do 3000 złotych brutto od 2021 r. oraz rekordowe 4000 złotych brutto od 2023 r. PiS chce również zwiększyć kwotę emerytury minimalnej do 1200 PLN. Nie tylko trzynastej emerytury, wypłacanej od 2019 r., ale również tzw. „czternastki”, która ma zacząć być wypłacana od 2021 r. konsekwentne utrzymanie wieku emerytalnego – 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Obniżka PIT-u z 18 proc na 17 proc. i z podniesieniem kosztów uzyskania przychodu (od 1 października 2019 r.) – dla wszystkich podatników. Zniesienie immunitetu sędziów i prokuratorów z zastrzeżeniem specjalnego trybu procedowania w razie wszczęcia postępowania karnego wobec sędziego lub prokuratora. PiS zapowiada też konsekwentnie obronę wolności słowa i wolności mediów w Internecie. Chodzi tu o walkę z dyrektywą unijną o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym (popularnie nazywanej ACTA 2).Nowa ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym na którą ja osobiście również liczę i czekam. Program budowy dróg krajowych w tym ukończenie S3 i tunel  w Świnoujściu.I wiele innych. Bardzo ciekawie zapowiada się zmianę elit ekonomicznych, które zawiodły nasz kraj  wywożąc stąd kapitał i pieniądze do rajów podatkowych. Mówimy tu o setkach milionów złotych. Sprzedano to co najcenniejsze kapitałowi zagranicznemu i zrobiono z nas „nowoczesnych konsumentów”abyśmy się cieszyli z byle czego, a pieniądze za granice.

Zna Pan Program innych partii ?

Tak czytałem jestem zaskoczony i trochę przerażony bo nie wyciągnęli żadnych wniosków z przegranych poprzednich wyborów i nijak się on ma do tego co mówią np. politycy platformy w tv. Oni nie mają aspiracji zrównać się w rozwoju gospodarczym z najsilniejszymi tylko nadal wyprzedawanie majątku obcemu kapitałowi i administrowanie bez pomysłu. To wygląda jak lobbing obcego nieprzyjaznego kapitału tam gdzie jest coś opłacalne. Proszę poczytać są dostępne na stronach internetowych. Przykładowo program platformy jest spisany na 130 stronach – większość to zdjęcia . Po prostu plan opozycji to odsunąć partię rządzącą i zastąpić kolejną partiom rządzącą przy okazji zabierając dobre PLUSY zamieniając na złe plusy jak było wcześniej plus wiek emerytalny dla kobiet o 7 a mężczyzn o 2. Nie dziękuję.

Co by Pan na koniec chciał przekazać wyborcą ?

Aby poszli do wyborów bo po pierwsze za nie wszyscy płacimy. Trzeba iść zagłosować i oddać mądrze głos, po to mamy demokrację, aby z niej korzystać, bo jest dla nas. Nieistotne, jakie kto ma poglądy bo wiem, że musimy mieć różne i tu pełna pokora, ale jak jest słuszna sprawa to trzeba działać wspólnie, bo żyjemy tu razem. Podnośmy standardy życia i dokonujmy mądrych decyzji z myślą, że to dotyczy również naszych bliskich.

Michał Kamiński pozycja 20 na liście Prawa i Sprawiedliwości