Nadleśnictwo Rokita mówi dość i wyznacza nagrodę za pomoc we wskazaniu sprawcy podpaleń obszarów leśnych w Wysokiej Kamieńskiej oraz okolicy miejscowości Leszczyno. Za pomoc można dostać 1000 złotych, Nadleśniczy gwarantuję daleko idącą dyskrecję!

14 kwietnia po godzinie 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kamieniu Pomorskim wpłynęła informacja o pożarze pół hektara lasu młodnika pomiędzy Wysoka Kamieńska – Moracz gm.Golczewo. Dyżurny SKKP do zdarzenia niezwłocznie zadysponował 2 zastępy straży z Kamienia Pomorskiego, zastępy z Wysokiej Kamieńskiej, Kozielic oraz Kretlewa. O zdarzeniu poinformowano także policję.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia starając się ugasić palący się las. Po ugaszeniu ogniska pożaru przekierowano siły i środki do kolejnego obszaru leśnego objętego pożarem. Ogólnie podczas działań zlokalizowano 7 ognisk pożaru w oddziałach leśnych w tym 3 na terenie powiatu goleniowskiego. Do gaszenia pożaru lasu użyte zostały dwa samoloty gaśnicze dromader. Pożar pochłonął 2,5 ha lasu.