Trwają zapisy na rekolekcje dla małżeństw i dla narzeczonych, które odbędą się w nadmorskiej Wisełce.
Te pierwsze już za tydzień w piątek. Narzeczeni z kolei spotkają się za miesiąc i będzie to dla nich także kurs przygotowujący do małżeństwa.

Rekolekcje, zarówno dla małżeństw, jak i dla narzeczonych prowadzą pary z wieloletnim stażem małżeńskim. Przebieg spotkania różni się od standardowych rekolekcji, bo jest nastawiony na dialog parterów ze sobą.

Małgorzata Piotrowska z Domowego Kościoła, która współprowadzi rekolekcje przyznaje, że młodzi często mają stereotypowy obraz Kościoła, który zmienia się po spotkaniu w Wisełce.

– Tu widzą Kościół, który jest bliski człowiekowi, bardzo przyjazny i akceptujący każdego ze swoimi cechami psychologicznymi, swoim temperamentem i podejściem do Pana Boga. Młodzi widzą też, że Pan Bóg jest tym trzecim w małżeństwie i jest nie tylko po to, żeby wisieć na ścianie jako obrazek czy krzyż, ale jest obecny w małżeństwie i daje siłę – podkreśla Piotrowska.

Alicja Serdyńska przyznaje, że dialog jest najważniejszy.

– Dialog, który opiera się na zasadach: słuchanie przed mówieniem, rozumienie przed ocenianiem, dzielenie się przed dyskutowaniem, a nade wszystko przebaczaniem – wymienia Serdyńska.

Zapisy trwają na stronie spotkaniamalzenskie.pl

Rekolekcje dla małżeństw rozpoczną się w piątek 8 marca i potrwają do niedzieli 10 marca. Rekolekcje dla narzeczonych z kolei od 12 do 14 kwietnia. Narzeczeni mogą też zapisywać się na rekolekcje w Koszalinie od 22 do 24 marca.