W tym roku obchodzimy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, Burmistrz Kamienia Pomorskiego zaprasza wszystkich mieszkańców oraz gości do wspólnego uczczenia tego ważnego dla naszej historii święta.

11 listopada 2023 roku, w samym sercu Kamienia Pomorskiego odbędą się uroczystości, które pozwolą przypomnieć o walce i poświęceniu wielu pokoleń Polaków, którzy dążyli do odzyskania wolności dla naszego kraju.

Rozpoczęcie uroczystości zaplanowano na godzinę 15:00 w Katedrze, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy uczestnicy przemaszerują pod pomnik Józefa Piłsudskiego, by złożyć tam kwiaty i uczcić pamięć bohaterów walczących o niepodległość.

O godzinie 16:40, w okolicach ratusza, zaplanowano piknik patriotyczny. Wśród atrakcji znajdzie się podniesienie flagi, odśpiewanie hymnu państwowego, przemówienia okolicznościowe, ciepły poczęstunek, stoisko patriotyczne oraz krojenie okolicznościowego tortu. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy będą mieli okazję do wzięcia udziału w biało-czerwonej loterii z nagrodami.

Wieczorem, o godzinie 19:00, dla miłośników muzyki przygotowano specjalny koncert zespołu „Strefa Dźwięku”. W programie koncertu znalazły się utwory pod hasłem „Niepodległość znaczy wolność”. Wydarzenie to odbędzie się w Sali PSONI przy ul. Kopernika.