16 lutego 2018 r. Jubileusz 96. urodzin obchodziła Pani Helena Kostrzewa z Wisełki. Z tej okazji w piątek – 16 lutego życzenia Jubilatce złożył osobiście burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz oraz Agnieszka Pawełczyk podinspektor ds. promocji.

Pani Helena przyjęła gości w towarzystwie rodziny: córki Danuty Stepaniuk oraz wnuczki Żanety Szczepan. Burmistrz składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczył kwiaty i drobny upominek oraz życzył wielu  lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha.  Przy kawie i urodzinowym torcie w miłej, rodzinnej  i wzruszającej atmosferze Pani Helena wspominała swoje bogate doświadczenia życiowe i przybycie na ziemię wolińską.

Helena Kostrzewa urodziła się 16 lutego 1922 r. w miejscowości Jaranówek w gminie Brześć Kujawski, powiecie Włocławek w województwie Kujawsko-Pomorskim. Po agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę została wywieziona na roboty przymusowe do Niemiec do gospodarstwa rolnego koło Hanoweru. Tam poznała swojego męża Wacława. Po II wojnie światowej w 1948 roku wraz z mężem przyjechała do Wisełki. Mąż podjął pracę w nadleśnictwie.

Pani Helena Kostrzewa wspólnie ze zmarłym w 1986 r. mężem Wacławem wychowali czworo dzieci: dwóch synów – Zbigniewa, który już nie żyje i Eugeniusza oraz dwie córki: Krystynę i Danutę. Dochowała się dwóch wnuków i dwóch prawnuczek. Drogiej Jubilatce życzymy co najmniej 150 lat!

Agnieszka Pawełczyk