– Tracimy powoli płynność finansową – mówił podczas spotkania z radnymi prezes Celowego Związku Gmin R-XXI zajmującego się odbiorem nieczystości od podmiotów świadczących tego typu usługi na terenie gmin wchodzących w skład naszego Powiatu. 

– Mamy w tej chwili hałdę odpadów, która zalega na placu, nielegalnie. Mamy folię, która jest nie do sprzedaż. Żyjemy w jakimś położeniu gospodarczym i ekonomicznym. Wszystkie firmy podniosły ceny już dawno, a my nie na wszystko mamy wpływ. Energia elektryczna wzrosła sporo, a w przyszłym roku zakładam, że także podrożeje, opłata marszałkowska wzrosła z 26 zł, do 43 zł. Musimy znaleźć pieniądze na rekultywację w kwocie miliona złotych. Problemów jest sporo, dlatego proponujemy konkretne rozwiązania, które powinny obniżyć koszty – podkreślał Chrzanowski.

Związek Gmin planuje szereg inwestycji, mających na celu obniżenie kosztów funkcjonowania zakładu odbierającego śmieci od wszystkich gmin naszego powiatu. W skład związku wchodzi 27 gmin. Śmieci dostarczane są przez 20 podmiotów w tym np. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim. Mieszkańcy Gminy Kamień Pomorski dostarczają około 5% całości odbieranych przez Związek śmieci.

– Zakład traci płynność finansową