Ciesząca się ponad 55 – letnią tradycją placówka w Benicach to jedna ze szkół na terenie naszego powiatu posiadająca szeroką bazę dydaktyczną. Oprócz własnego internatu, szkoła posiada m.in. krytą ujeżdżalnię koni czy parkur do plenerowej jazdy konnej. Niebawem z tych obiektów będą korzystać cztery nowe konie. Na stronach Powiatu Kamieńskiego odnajdujemy zapytanie ofertowe na zakup czterech zwierząt.

Wszystko w związku z realizacją przez Powiat projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Opiewające na ponad 6,2 mln złotych zadanie, uzyskało 5,6 mln złotych dofinansowania. To właśnie z tych pieniędzy m.in. sfinansowana zostanie dostawa koni do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Benicach.

Urzędnicy planują zakupić dwa konie gorąco krwiste oraz dwa do hipoterapii. Wszystkie zwierzęta mają będą wszechstronnie wykorzystywane. Nie mogą mieć mniej niż 5 oraz więcej jak 10 lat. Konie musza być zdrowe (wymieniona lista wad), bez nałogów i narowów. Nowe zwierzęta mają pojawić się w Benicach do końca października. (PEŁNA TREŚĆ ZAPYTANIA OFERTOWEGO)