Tunel w Świnoujściu tego lata? Tak, a to za sprawą nowej gry planszowej. Grając w Gra Tunel pod Świną możemy zostać prezydentem miasta, kupować nieruchomości, a nawet pozyskać eurofundusze od marszałka. A wszystko w celu połączenia wysp Wolin i Uznam. Zabawę urozmaicają Karty Niespodzianki. Część z nich napisali sami mieszkańcy Świnoujścia.

“Tunel pod Świną” to gra łącząca elementy edukacyjne, poznawcze oraz aspekty ekonomiczne związane z zarządzaniem budżetem. Gracze wcielają się w rolę inwestora, który ma za zadanie jako pierwszy wybudować tytułowy tunel. Ciekawostką jest fakt, że w grze można zostać prezydentem współczesnego Świnoujścia. Postać ta dzięki wprowadzanym dekretom steruje poczynaniami pozostałych graczy, nadaje kierunek gry i ustala tempo rozgrywki. Oczywiście w grze każdy chce zostać prezydentem! Na szczęście stanowisko włodarza miasta w czasie rozgrywki będzie się zmieniać wielokrotnie.

Na planszy znajdują się 34 obiekty (nieruchomości, przedsiębiorstwa, atrakcje turystyczne, czy spółki miejskie), które należy kupować podczas rozgrywki. Do tego dochodzą promy pasażerskie i nowe obiekty do wybudowania. Zarobione pieniądze inwestujemy w elementy tunelu, z których budujemy swoją docelową inwestycję. Kluczem do sukcesu jest zdobycie znaczników budowy, które są konieczne do budowania własnego tunelu.

Gracze staną przed szansą zdobycia karty własności najbardziej prestiżowych miejsc w Świnoujściu. Mogą kupować i sprzedawać nieruchomości, brać udział w przetargach na budowę nowych atrakcji turystycznych. Wreszcie mogą blokować budowę tunelu innych graczy, czy przy odrobinie szczęścia zdobyć przychylność i wsparcie… Tajemniczego Inwestora. Warto wspomnieć, że część Kart Niespodzianek, które zostały użyte w grze napisali sami mieszkańcy Świnoujścia.

Grę polecamy zdecydowanie dla całych rodzin. Doskonale się w niej odnajdą dzieci od 8 roku życia, jak też ich rodzice czy dziadkowie. Czas rozgrywki to około 90 minut, co sprawia, że jest to doskonały sposób na rodzinne spędzenie czasu z dala od ekranów smartfonów czy telewizorów. Gra planszowa “Tunel Pod Świną” to wspólna zabawa, dużo śmiechu i pozytywnej rywalizacji, a przy okazji możliwość zdobycia wiedzy o Świnoujściu.

Zrób psikusa budowlańcom i wybuduj tunel pod Świną jeszcze w tym roku! Prawdziwe wiercenie tunelu zacznie się w 2021 roku, ale już teraz każdy będzie mógł przekonać się na własnej skórze, że tunel można wybudować i to w domowych warunkach. Przepis jest prosty, a po szczegóły zapraszamy do instrukcji gry. Grę planszową “Tunel Pod Świną” będzie można zamówić przez internet od 19. sierpnia 2019

źródło:
UM Świnoujście, WZP