Baza rodzin Szlachetnej Paczki jest już otwarta. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można poznać historie danej rodziny i objąć ją wsparciem. Zachęcamy do wybrania swojej rodziny i wejścia w rolę darczyńcy Szlachetnej Paczki.
Szlachetna Paczka to jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Nie jest akcją polegającą tylko na jednorazowym zaspokojeniu potrzeb tych, którzy zostają objęci pomocą. Paczka ma być impulsem do zmiany w życiu rodziny. Celem Paczki jest to, by potrzebujący “stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji.

Przez 18 lat działania Szlachetnej Paczki włączyło się w nią blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

Pomóż w tym, by święta były piękne dla wszystkich! Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, by poznać niezwykłe historie rodzin i dzieci, do których docierają wolontariusze Szlachetnej Paczki. Znajdź najbardziej odpowiedni dla siebie sposób zaangażowania i zmieniaj historie tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Jak zrobić Paczkę:
1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Wybierz rejon Międzyzdroje lub Gmina Wolin.
2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc.
3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem – opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji i wskazówek.
5. W czasie Finału (8 i 9 grudnia) dostarcz paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. W Międzyzdrojach jest to Międzynarodowy Dom Kultury, a w Wolinie Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

Dodatkowych informacji z chęcią udzielą lokalni liderzy Szlachetnej Paczki:
Maria Łach, nr tel. 603 956 326 – rejon Międzyzdroje
Maciej Klim, nr tel. 537 521 475 – rejon gmina Wolin