Powoli finalizujemy prace przy jednej z największych inwestycji naszego miasta – mówi Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Chodzi o inwestycję realizować przez spółkę Nowe Centrum, w której znajdzie się wiele instytucji publicznych.

W tym pięknym budynku znajdą się: Urząd Miejski, Biblioteka, Mtbs, Ośrodek Pomocy Społecznej, Notariusz, Bank i inne instytucje administracji publicznej. Zapraszam do krótkiej wycieczki po korytarzach nowego budynku, który ma służyć mieszkańcom naszego miasta – mówi Burmistrz Międzyzdrojów.

Budynek administracji publicznej na terenie Nowego Centrum w Międzyzdrojach ma łącznie 4,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Na budynku zamontowano piękny duży zegar o średnicy 2,7 m. Cały budynek w nocy będzie podświetlany. Zgodnie z umową wykonawca na zakończenie inwestycji ma czas do końca 2022 roku.

Przejmie on rolę wyeksploatowanych a przede wszystkim niedostępnych dla osób niepełnosprawnych obecnych obiektów. W części należącej do biblioteki, największym pomieszczeniem będzie czytelnia oraz sala spotkań, w urzędzie miejskim reprezentacyjny hol, w którym znajdzie się biuro obsługi interesantów oraz atrium. W nowym budynku swoje znajdzie się także nowa sala ślubów.