To już trzecia edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw i gmin naszego województwa. Kapituła Konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła laureatów: gminy i sołectwa. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 10 tys. zł.

Celem konkursu było wyróżnienie sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.
„Granty sołeckie” to konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

10 tys. złotych trafi do sołectwa Mechowo na doposażenie placu zabaw, 10 tys. złotych trafi do Stuchowa na utworzenie miejsca spotkań pod chmurką w kompleksie ogrodowym. Pieniądze powędrują także do Sołectwa Świerzno na utworzenie miejsca rekreacji dla Mieszkańców. W Dobropolu powstanie siłownia plenerowa, Dziwnów Górny otrzyma pieniądze na projekt Aktywni rodzice to aktywne dziecko, Dziwnówek dostanie środki na alternatywne sposoby nauki i spędzania wolnego czasu – wprowadzenie nowej technologii w świetlicy sołeckiej w Dziwnówku. Międzywodzie.