Dziś w kamieńskim ratuszu odbyła się wyjątkowa uroczystość – Złote Gody. W imieniu Prezydenta RP, burmistrz Kamienia Pomorskiego uhonorował pary medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Wydarzenie to zgromadziło rodziny i przyjaciół jubilatów, którzy wspólnie celebrowali to wyróżnienie.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła – tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli ze sobą pół wieku. Na dzisiejszej uroczystości zostaliście Państwo odznaczeni medalem ” Za Długoletnia Pożycia Małżeńskie” nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal ten jest symbolicznym wyrazem uznania, jakie żywią władze samorządowe, dla wartości życia rodzinnego oraz wagi jaką przywiązują do pomyślności każdej rodziny. Chcę Wam podziękować za wspólne lata przeżyte razem, za trud w wychowaniu dzieci, pracę na rzecz swojej rodziny, najbliższego środowiska i całej naszej gminy. Cieszę się, że możemy Was spotkać w dobrym zdrowiu. Gratuluję pięknego jubileuszu i życzę, żebyśmy wszyscy razem mogli świętować następne jeszcze bardziej dostojnepowiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Po oficjalnej ceremonii odbył się poczęstunek, podczas którego jubilaci mieli okazję podzielić się swoimi wspomnieniami i historiami ze wspólnego życia. W trakcie dzisiejszego wydarzenia wyróżniono:

Halinę i Stefana Burdyńskich
Halinę i Mieczysława Kruczków
Dorotę i Henryka Maniów
Barbarę i Michała Moskiewiczów
Danutę i Jana Sikorów
Krystynę i Zdzisława Szymaków
Danutę i Andrzeja Ziółkowskich
Halinę i Romana Ciszczyków
Barbarę i Jerzego Krzemińskich
Jadwigę i Jerzego Kubickich
Elżbietę i Piotra Lubarskich
Elżbietę i Tadeusza Łowejko
Krystynę i Kazimierza Mierzejewskich
Sabinę i Józefa Pawów

« z 58 »