Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Pamiętajmy, że dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy nawet uratować czyjeś życie. Jeśli znają Państwo miejsce przebywania osób narażonych na wychłodzenie organizmu, wystarczy podzielić się z nami tą informacją poprzez zaznaczenie ww. miejsca na KMZB – każde naniesione na mapę zagrożenie zostanie zweryfikowane przez policjantów.
Należy pamiętać, że w katalogu dostępnych zagrożeń oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również zagrożenia, które mają, bądź mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Wśród tych zagrożeń jest kategoria „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.
Szczególnie ważne jest przekazywanie Policji czy innym służbom informacji o takich osobach w obecnym momencie, kiedy temperatura na zewnątrz znacząco spadła. Powyższe informacje można przekazać dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997 lub przez aplikacje Moja Komenda czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie. Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach narażonych na wychłodzenie i miejscach ich pobytu.
Kliknij na link do aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”
2 komentarzy
Anonim mówi:
sty 12, 2019
o godzinie 9:14
Skoro tak mówią, to jest odwrotnie. Dyskomfort dla nich, bo jest czarne na białym i muszą się zając bez ściemy.
Anonim mówi:
sty 11, 2019
o godzinie 16:22
Z rozmów z policjantami wynika że ta mapa to najgorsza głupota jaka może być. Jak się chce coś zgłosić to się dzwoni i patrol przyjeżdża a to można sobie w cztery litery wsadzić.