Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim uzyskał Akredytację Erasmusa w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe. Podpisana umowa gwarantuje Szkole ponad 57 tys. euro na realizację tego projektu w okresie od 1 września do 30 listopada 2022 r.

– Uzyskanie Akredytacji Erasmusa nie byłoby możliwe bez wielkiego zaangażowania i ogromnej pracy wykonanej przez pracowników naszego Zespołu, za co bardzo serdecznie Im dziękuję – mówi Jacek Golusda, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim.

Erasmus+ jest programem Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Wraz z nową perspektywą finansową Unia Europejska zamierza m.in. zapewnić wszystkim młodym ludziom dostęp do edukacji i szkoleń jak najwyższej jakości, umożliwić osobom uczącym się łatwe przemieszczanie się między systemami edukacji w różnych krajach, a także dać im możliwość znalezienia pracy w całej Europie.

źródło:
ZSP im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim