Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie, z dniem 3 lipca 2021 roku połączenia lotniczego na trasie Szczecin – chorwacka Rijeka – Szczecin. Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, trasę do Rijeki pokonywać będzie z częstotliwością 1 x tygodniowo (sobota).

– Ogłoszenie połączenia lotniczego do chorwackiej Rijeki, z jednej strony doskonale wpisuje się w rozwój siatki połączeń, jaki od kilku lat, wraz z liniami lotniczymi realizuje Port Lotniczy Szczecin – Goleniów, z drugiej zaś pokazuje, że zeszłoroczne uruchomienie długo wyczekiwanego połączenia do Chorwacji okazało się strzałem w dziesiątkę i jest realizowane również w tym roku. Dzięki temu połączeniu, mieszkańcy Województw Zachodniopomorskiego nie będą skazani na wielogodzinną, bo trwającą prawie 16 godzin podróż samochodem. Jesteśmy pewni, że tego lata, poprzez możliwość pokonania tej trasy w niecałe 2 godziny, wiele osób z Województwa Zachodniopomorskiego skusi się na wypoczynek nad pięknym Adriatykiem – powiedział Maciej Dziadosz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów

Wylot ze Szczecina : 09:10
Przylot do Rijeki: 11:10
Wylot z Rijeki: 17:35
Przylot do Szczecina: 19:40

Bilety są dostępne na stronie www.lot.com, a ich cena zaczyna się od 125 złotych za lot w jedną stronę (249 złotych za lot w dwie strony)