Jutrzejsza agenda dla mieszkańców i gości Grębowa jest niezwykle obiecująca, ze szczególnym naciskiem na tych, którzy są zainteresowani rzemiosłem i naturą. Zapraszamy na warsztaty z cyklu „Splątanych Korzeni”, których tematem przewodnim będzie przędzenie wełny i lnu.

Pierwsza grupa rozpocznie zajęcia o godzinie 12:00, a jeszcze jest szansa, aby się zapisać. Zapisy będą przyjmowane telefonicznie w godzinach od 8:00 do 12:00, więc nie przegapcie tej niecodziennej okazji, aby nauczyć się starożytnego rzemiosła i zanurzyć się w atmosferę naszej lokalnej kultury.

Jednak nie tylko warsztaty przędzenia stanowią atrakcję tego dnia. O godzinie 14:30 zaplanowany jest spacer po Ostoja Grębowo 33, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość spotkania ze zwierzętami i zaznajomienia się z ich naturalnym środowiskiem. To wyjątkowa okazja do obserwacji fauny z bliska i nauki o specyfice lokalnej przyrody. Spacer poprowadzi do pokazu międlenia lnu i wprowadzenia do przędzenia, dając uczestnikom szansę zrozumienia pełnego procesu tworzenia tkanin z naturalnych surowców. Wstęp na obchód i pokaz jest wolny, co czyni to doskonałą okazją dla całych rodzin do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, czerpiąc z nauki i doświadczając natury.

Po godzinie 15:00 rozpocznie pracę druga, zamknięta grupa. Na nią zapisy nie są już przyjmowane, ale przypominamy, że jeszcze są dostępne miejsca na warsztaty w pierwszej grupie.

To wydarzenie to idealna okazja, aby odkryć lokalne tradycje, nauczyć się nowych umiejętności i cieszyć się pięknem natury Grębowa. Zapraszamy do udziału w tej niepowtarzalnej przygodzie!