Jesteśmy mieszkańcami sołectw Lubin i Wapnica. Na co dzień zajmujemy się zróżnicowanymi sprawami: uczymy, pilnujemy porządku w gminie, gasimy pożary. Z racji swoich zawodów znamy problemy mieszkańców. Wiemy również, że co roku w Polsce rejestrowanych jest wiele zatruć czadem. Mieszkańcy naszej gminy najczęściej ogrzewają domy gazem, węglem lub drewnem, co niestety jest niebezpieczne i może grozić zatruciem tlenkiem węgla, czyli czadem. Ten bezbarwny i niedrażniący gaz nazywany jest cichym zabójcą. Dlatego postanowiliśmy przeciwdziałać temu zagrożeniu poprzez projekt Zbudź się każdego ranka.

Pozyskaliśmy dotację na zakup około 40 atestowanych czujników czadu i dymu w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA Małe Inicjatywy Lokalne, edycja 3. Czujniki rozdamy mieszkańcom gminy Międzyzdroje podczas różnorodnych wydarzeń np. Dzień Strażaka w Lubinie 22.06.2019, Piknik Rodzinny w Wapnicy.

Równocześnie przystąpiliśmy do programu społecznik z projektem Wstawaj! Szkoda życia. W tym przypadku walczymy o dodatkowe 100 czujników czadu dla mieszkańców powiatu kamieńskiego. Jeżeli nasz pomysł wygra to rozdamy 100 rodzinom z gmin Międzyzdroje i Wolin czujniki czadu. Druhowie z zaprzyjaźnionych OSP postarają się dotrzeć do jak największej ilości domów, przebadamy czujnikami wielogazowymi szczelność układów grzewczych, udzielimy wskazówek jak poprawić ich sprawność a w uzasadnionych przypadkach bezpłatnie zamontujemy atestowane czujniki czadu.

By zrealizować projekt potrzebujemy Twojego głosu.

1. Wejdź proszę na: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj
2. Wpisz imię, nazwisko, adres email, datę urodzenia (mogą głosować osoby urodzone przed 6 czerwca 2003)
3. Jako powiat zamieszkania wskaż kamieński
4. Zadania powiatowe (wybierz jedno) WSTAWAJ !!! Szkoda życia
5. Zadania regionalne (wybierz maksymalnie trzy) — proponujemy poczytać opisy, każdy z głosujących znajdzie coś dla siebie
6. WAŻNE !!! OŚWIADCZENIE — należy „odptaszkować” oba
7. Oddaj głos
8. Dziękujemy ;)

W razie pytań prosimy o kontakt: mariusz.samolyk@gmail.com lub tel. 795 862 643

Mariusz Samołyk
Robert Osiński
Mariusz Romanowski