W lutym 2024 roku mieszkańcy Gminy Kamień Pomorski i Miasta Kamień Pomorski będą mieli okazję pozbyć się odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych w Gminie Kamień Pomorski zaplanowano na 15 lutego 2024 (czwartek), natomiast w Mieście Kamień Pomorski zbiórka odbędzie się dzień później, 16 lutego (piątek).

Mieszkańcy zainteresowani skorzystaniem z usługi są proszeni o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne. Dla Gminy Kamień Pomorski zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 91 38 21 142 wew. 980, a dla Miasta Kamień Pomorski – pod numerem 91 38 20 888. Ostateczny termin zgłoszeń to 13 luty 2024 (wtorek). Ważne jest, aby mieszkańcy pamiętali o terminie zgłoszeń, ponieważ niezgłoszone odpady nie będą odbierane.

W ramach zbiórki mieszkańcy mogą pozbyć się różnego rodzaju odpadów wielkogabarytowych, w tym mebli, kanap, foteli, stołów, krzeseł, desek do prasowania, materacy oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jak zużyte AGD i RTV, sprzęt teleinformatyczny, oświetleniowy czy zabawki elektryczne. Jest to doskonała okazja, aby pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów, które zajmują miejsce w domach i piwnicach.

Należy jednak zwrócić uwagę, że w ramach tej zbiórki nie będą przyjmowane odpady pobudowlane, części samochodowe, opony oraz odpady pochodzące z remontów, takie jak wanny, sedesy czy brodziki. Mieszkańcy powinni wystawić odpady przed swoją posesją najpóźniej o godzinie 7:00 rano w dniu zbiórki.