Są czteroosobową grupą studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy w ramach projektu chcą zrobić coś dobrego dla tych, którzy tej pomocy potrzebują. Uważają, że cudownie jest myśleć o innych, natomiast w tej sytuacji koniecznie jest działanie – dlatego powstała ta zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach to placówka działająca nieprzerwanie od 14 lat. Każdego dnia daje schronienie i opiekę 100 bezdomnym psom. Pieski posiadają aktualne szczepienia, są odrobaczane, odpchlone, poddane zabiegom kastracji i sterylizacji. Schronisko stara się jak najlepiej realizować wszelkie potrzeby swoich czworonogich podopiecznych, jednak jak można się domyślić jest to niezwykle trudne zadanie. Specjalistyczna karma, leczenie, pomoc behawiorysty, wspomaganie domów tymczasowych czy najmniejsze inwestycje w boksach kosztują i niejednokrotnie pozostają tylko marzeniem.

Schronisko aprobuje wszelką pomoc, ponieważ pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na zmniejszenie liczby odwiedzających. Jak sami mówią – pieski się nudzą, wolontariuszy nie ma, adopcje ucichły, a podarków brak. Na wagę złota jest karma dobrej jakości o dużej zawartości mięsa, odżywczy pokarm pozwala czworonogom szybciej wrócić do zdrowia. Tańsze odpowiedniki nie służą pieskom, można by powiedzieć, że najważniejsza jest jakość, natomiast ilość jest również istotna. Chcielibyśmy stworzyć zapas karmy, który pozwoliłby pracownikom schroniska choć przez pewien czas nie martwić się o tę kwestię. A jak sami podkreślają – mają głodomorki o przepastnych brzuszkach. Pieski zjadają dziennie ok. 50kg karmy (mokrej i suchej), więc zasoby szybko się kurczą.

Dlatego organizatorzy zbiórki zwracają się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie naszej zrzutki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Każdy z nas może pomóc, nawet symboliczna wpłata ma ogromne znaczenie. Dobry uczynek to tak niewiele, a może tak dużo… KLIKNIJ TUTAJ