Muzeum Regionalne w Wolinie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie Wielkanocnym: „Zaszczepić Wielkanoc”. Cytując A. Kaubego, byłego Dyrektora Muzeum i pomysłodawcę przedsięwzięcia, „celem podtrzymania zanikającej tradycji” pragniemy powrócić do corocznego organizowania tego niezwykłego konkursu, którego historia sięga lat 70-tych. W latach swojej świetności, z tej okazji, do Muzeum nadsyłano setki prac z całego Województwa. Dlatego dziś zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów.

Wszystkie pisanki powalczą o tytuł: PISANKI ROKU 2021, a ich autorzy otrzymają statuetki i atrakcyjne nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Konkurs jest otwarty, technika wykonania pisanki dowolna, a oceniana będzie głównie kreatywność w interpretacji tematu. Tegoroczna edycja „Zaszczepić Wielkanoc” ma być twórczą interpretacją pandemicznej rzeczywistości i okazją do spojrzenia na ten czas z przymrużeniem oka.

Więcej szczegółów na stronie Muzeum: https://muzeumwolin.pl/pl/zapraszamy-do-konkursu-na-pisanke-zaszczepic-wielkanoc/

Będziemy wdzięczni za udostępnienie informacji o konkursie na Państwa stronie i w każdej innej formie. Bardzo zależy nam na hucznym wznowieniu konkursu. Pozdrawiamy serdecznie. W razie pytań chętnie odpowiem: 695746832