Od początku września b.r. (2018 r.), policjanci kamieńskiej „drogówki” zatrzymali 3 kierujących, którzy najwyraźniej zapomnieli, że w obszarze zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Na kierowców nałożono mandaty karne w wysokości po 400 zł każdy oraz 10 pkt.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dążą do wyeliminowania z niego nieodpowiedzialnych kierujących, których za bardzo ponosi wyobraźnia.

O braku tolerancji dla „piratów drogowych” przekonali się: 64-letni mieszkaniec Szczecina, 30-letni mieszkaniec Świnoujścia oraz 34-letnia mieszkanka powiatu kamieńskiego. Funkcjonariusze prowadzili pomiar w Troszynie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jak się okazało, zatrzymani kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość odpowiednio o:

65 km/h (daje to wynik 115 km/h);
58 km/h (daje to wynik 108 km/h);
55 km/h (daje to wynik 105 km/h).

Stracili oni uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące. Ponadto, otrzymali mandaty karne w wysokości po 400 zł każdy oraz 10 pkt. Pamiętajmy, że każdy, kto nie stosuje się do ograniczenia prędkości, stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych ludzi. Ponadto, trzeba zwrócić uwagę na zbliżającą się zmianę pogody. Funkcjonariusze Policji apelują o dostosowanie własnych umiejętności oraz prędkości do panujących warunków atmosferycznych i o stosowanie się do przepisów tzw. Kodeksu drogowego (Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 Prawo o ruchu drogowym).

sierż. Aleksandra Berenda