Dzięki zabiegom Michała Kamińskiego, zastępcy dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 20 zestawów komputerowych trafiło do dwóch szkół gminy Kamień Pomorski. Dziś (24.05) w obecności Burmistrza oraz Dyrektora ZSP odbyło się ich przekazanie. Choć w skali kraju to standard ogólnopolski, to pierwsze tego typu wydarzenie w historii naszego powiatu.

Michał Kamiński to radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, a od kilku lat także zastępca dyrektora ARiMR w Szczecinie. To dzięki jego staraniu, uczniowie z dwóch szkół: z Jarszewa i kamieńskiego ZSP będą mogli uczyć się na zdecydowanie lepszych niż posiadane zestawach komputerowych.

Praktyka przekazywania przez agencję komputerów jest normą w całym kraju od lat. Z tym że, dotychczas nigdy te komputery nie trafiły ani do Kamienia Pomorskiego oraz okolicznych miast i wsi. Teraz się to zmieniło i mam nadzieję że w przyszłości również ten nowy standard zostanie zachowany. W Centrali Agencji w Warszawie oraz innych oddziałach i biurach co jakiś czas wymieniane są zestawy komputerowe na mocniejsze ze względu na rozwój oprogramowania i coraz większego obszaru cyfryzacji. Komputery, które w zupełności wystarczą do edukacji w szkołach to HP i Dell Optiplex z procesorem intel Core i5. Jestem o tym przekonany, że dobrze przysłużą się naszej młodzieży bo z tego co wiem brakuje w naszych szkołach jakże w tych czasach podstawowego sprzętu jakim jest komputer – podkreśla Michał Kamiński.

Słowa podziękowania kieruje do Pani dyrektora ale przede wszystkim do Pana Kamińskiego, dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, że zechciał ten bardzo duży prezent przekazać na rzecz rozwoju szkoły. Szkoły w Jarszewie czy Wrzosowie potrzebują takiego wsparcia, a dzięki pomocy takich instytucji będziemy mogli rozwijać młode pokolenia – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Dla szkoły to bardzo dużo. Dysponujemy w tej chwili 13 – letnim sprzętem, który nie nadawał się do użytku. To co otrzymaliśmy pozwoli na rozwój uczniów i realizowanie podstawy programowej na właściwym poziomie – mówi dyrektor Donata Sobisiak.

Otrzymaliśmy bardzo dobre komputery z procesorami i5, za co bardzo dziękujemy. Z pewnością posłuży on do lepszej pracy szkoły – zaznacza dyrektor ZSP Jacek Golusda.