Decyzja spółki EMC w sprawie zamknięcia oddziału chirurgii ogólnej zaskoczyła członków Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim. W opublikowanym dziś oświadczeniu, członkowie Zarządu ze zdumieniem przyjmują stanowisko spółki z Wrocławia, a o całym fakcie dowiedzieli się z mediów.

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Kamieńskiego,

Decyzja Zarządu EMC Instytut Medyczny S.A. („EMC”) o zamknięciu oddziału chirurgii ogólnej w Szpitalu św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim zaskoczyła zarówno Państwa, jak i Zarząd oraz Radnych Powiatu Kamieńskiego. Dowiedzieliśmy się o niej z informacji zamieszczonych w lokalnych portalach informacyjnych.

Do obecnej chwili nikt z Zarządu EMC nie kontaktował się w tej sprawie z Zarządem Powiatu. Nie byliśmy informowani o problemach związanych z potrzebą dostosowania oddziału chirurgicznego (bloku operacyjnego) do zaleceń organów nadzoru sanitarnego.

Spółka EMC już w 2013 roku miała wiedzę o konieczności dostosowania oddziału do obowiązujących wymogów sanitarnych. Tym bardziej dziwi nas zachowanie Zarządu EMC, który nie dążył do spotkania i rozmów o bieżących problemach Szpitala św. Jerzego.

Informujemy, że zapisy umowy dotyczącej dzierżawy budynku Szpitala uniemożliwiają nam jakąkolwiek ingerencję w strukturę oddziałów funkcjonujących w Szpitalu. Wszelkie postanowienia w tym zakresie są autonomicznymi decyzjami Zarządu EMC.

Jednocześnie informujemy, że Zarządowi Powiatu zależy na ciągłości pracy całego Szpitala i traktujemy tę sprawę priorytetowo. Zapewniamy, że zgadzamy się z głosem Mieszkańców Powiatu Kamieńskiego wskazującym na potrzebę funkcjonowania oddziału chirurgicznego na obecnych zasadach i podejmujemy działania, by taki stan rzeczy zachować. Podkreślamy, że jesteśmy otwarci na dialog i współpracę w zakresie funkcjonowania Szpitala w Kamieniu Pomorskim.

Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim