Scena plenerowa na Alei Gwiazd, 26 lipca –poniedziałek, godzina 17:00.„Beczka śmiechu” to spektakl uliczny, który nawiązuje do tradycji nowoczesnej rosyjskiej clownady, cyrku oraz estrady. Jak sugeruje już sam tytuł, przedstawienie stanowi mieszankę brawurowych komediowych pomysłów. Tytułowa beczka to miejsce, z którego aktorzy wyciągają mnóstwo gagów czy codziennych, ale w nie codziennym celu używanych, rekwizytów.

Spektakl ma przewrotną fabułę: zarówno widzowie stają się aktorami jak i sami aktorzy – widzami.  Żywiołowa akcja toczy się tutaj w rytm jazdy na monocyklu, parodii akrobatyki oraz tresury dzikich zwierząt (które okażą się nimi wcale nie być), czy wyczynów hipnotyzera. Sentymentalny akcent wnosi do przedstawienia epizod z marionetką, zakochaną w osobie z publiczności. Ponieważ jej uczucie nie spotyka się z wzajemnością, marionetka umiera. Aby mogła znów funkcjonować potrzebuje pomocy…

To dynamiczny oraz lekki spektakl z wyjątkowym poczuciem humoru. Spektakl uliczny „Beczka śmiechu” otrzymał Główną Nagrodę na Festiwalu Teatrów Plenerowych w Białej Podlaskiej w 2006r.

Wstęp na wydarzenie jest wolny –serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach