Już w najbliższy wtorek, 13 lipca, godz. 18.00 zapraszamy do Parku Chopina na wspaniałą ucztę muzyczną ! Wystąpią znakomite artystki, laureatki wielu prestiżowych nagród i międzynarodowych konkursów! 

S ławomira Wilga – skrzypce

A nna Banaś – wiolonczela

I zabela Wilga – fortepian

As-SAI Trio swoją muzyczną przygodę rozpoczęło w murach Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu. Obecnie jako wykładowczynie, związane są z Akademią Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Laureatki wielu konkursów muzycznych zarówno w kraju jak i za granicą między innymi Konkursu Kameralnego “Soroptimist” Italia w Bolzano, Międzynarodowego Konkursu Kameralnego Luigi Zanuccoli we Włoszech, I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach czy Międzynarodowego Turnieju Kameralnego w 3 odsłonach w Bydgoszczy.

Prezentowały się podczas festiwali muzycznych występując nie tylko w Europie (Polsce, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoszech, Luksemburgu, Norwegii i Niemczech), ale także w Azji, Kanadzie, Afryce, czy Ameryce Południowej. Wielokrotnie współpracowały z orkiestrami w Polsce i za granicą (m.in. z NOSPRem, Sinfoniettą Cracovią, Orquesta Filarmonica de Loja, Orquesta Filarmonica de Cuenca, Orchestra d’archi “Cittá di Fondi”, Filharmonia Pomorską, Cameratą Bydgostiensis, Filharmonią Łódzką, Śląską, Zabrzańską, Świętokrzyską, Kaliską, orkiestrą kameralną Polish Camerata, Państwową Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Akademii Muzycznej w Łodzi, z norweską orkiestrą kameralną Telemark, orkiestrą kameralną Primuz, Baltic Neopolis Orchestra oraz wiele innych).

Za swoje dotychczasowe osiągnięcia zostały docenione takimi nagrodami jak Stypendium “Młoda Polska”, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji YAMAHA, Davey Prize, Nagroda Specjalna Marszałka Woj. Łódzkiego za osiągnięcia muzyczne, Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Bytom, Nagroda Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w nauce, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, Nagroda Specjalna „Wena”.

Podczas różnych kursów, miały okazję pracować pod okiem wybitnych pedagogów z całego świata m.in: z prof. Andrzejem Jasińskim, Rohanem de Saram, Aleksiejem Orłowieckim, Łukaszem Błaszczykiem, Wolfgangem Mehlornem, Maximem Rysanovem, Borisem Brovtsynem, Niklasem Schmidtem, Arto Norasem, Carlo Palese, Marią Szwajger-Kułakowską, Andres Diaz, Desmond Hoebig, Norman Fisher, Na Mula, John Kadz, David Moroz. As-Sai Piano Trio jest regularnie zapraszane do prowadzenia Masterclassów we Włoszech i Polsce.

Nagrody 

I Nagroda

International Moscow Music Competition   

Tytuł MISTRZA

VIII Turniej Kameralny w trzech odsłonach, Bydgoszcz

I Nagroda

Rocky Mountain Ensemble Competition, Toronto, Canada

II Nagroda

Iscart International Music Competition, Lugano, Szwajcaria

III Nagroda

III Międzynarodowy Konkurs Muzyczny OPUS 2021, Kraków, Polska

I Nagroda

The King’s Peak International Music Competition, USA

I Nagroda

World Open Online Music Competition, Serbia

I Nagroda

Danubia Talents „Wiener Klassiker” 2021, Węgry

I Nagroda

I International Online Instrumental Performance Competition, Polska

I Nagroda

International Art Media Contest, Hiszpania

Sławomira Wilga swoją przygodę ze skrzypcami rozpoczęła w wieku 7 lat w OSM w Bytomiu. W 2018 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Łukasza Błaszczyka. Obecnie jest asystentką w Katedrze Instrumentów Smyczkowych. Swoje umiejętności nabywała podczas wielu międzynarodowych festiwali i warsztatów muzycznych w Europie i Afryce pod okiem wybitnych artystów m.in. Zakhara Brona, Andreja Bielowa, Borisa Brovtsyna, Bartłomieja Nizioła, Katalin Kokas, Barnabasa Kelemena, Faridy Bacharovej, czy Maxima Rysanova. Udział w wielu projektach orkiestrowych, m.in. w roli koncertmistrza i prowadzącego drugich skrzypiec (np. podczas International Youth Orchestra Lutosławski w Szczecinie, Chamber Festival w Stellenbosch w RPA). Stała współpraca z orkiestrą Baltic Neopolis Orchestra.

Okazja koncertowania z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą – koncerty solowe z towarzyszeniem takich orkiestr kameralnych i symfonicznych jak: NOSPR, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Pomorska, Camerata Bydgostiensis, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Śląska, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia Kaliska, orkiestra kameralna Baltic Neopolis, orkiestra kameralna Polish Camerata, Państwowa Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi, orkiestra smyczkowa Primuz, norweska orkiestra kameralna Telemark.

Dokonanie nagrań archiwalnych koncertu skrzypcowego Mieczysława Karłowicza oraz Poeme Ernesta Chaussona z towarzyszeniem NOSPRu dla Polskiego Radia w 2019 roku.

OSIĄGNIĘCIA:

 • Stypendium „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020)
 • Wyróżnienie oraz Nagroda specjalna im. Stanisława Kawalli – VI Międzynarodowy Konkurs Solowy im. Tadeusza Wrońskiego, Warszawa (2020)
 • II Nagroda – XVII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Luigi Zanuccoli we Włoszech (2019)
 • Dyplom Primuz in Artibus dla najlepszych absolwentów (2019)
 • I Nagroda – I Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2018)
 • Nagroda Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie (2018)
 • Grand Prix – Music Festival & Masterclass, Piła (2017)
 • III Nagroda – XI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. M.Spisaka, Dąbrowa Górnicza (2017)
 • Nagroda Davey Prize za wybitne osiągnięcia (2017)
 • pólfinalistka – 55. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny Beethovenowski, Hradec, Czechy (2017)
 • Stypendium Fundacji YAMAHA (2016)
 • I Nagroda – I Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G. Bacewicz, Łódź (2015)
 • IV nagroda – IX Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Zdzisława Jahnkego, Poznań (2015) 
 • III Nagroda – XVII Międzynarodowy Konkurs Kameralny Luigi Zanuccoli, Włochy (2019)
 • Wyróżnienie – XX Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza, Łódź (2019)
 • I Nagroda – I Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Kameralnych, Bydgoszcz (2018) – koncertmistrz
 • I Nagroda – III Międzynarodowy Turniej Kameralny, Bydgoszcz (2017)
 • II Nagroda – XIX Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza, Łódź (2016)

Izabela Wilga urodziła się w 1994 r. W 2018 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo i adt dra Piotra Banasika oraz w klasie kameralistyki prof. Grzegorza Biegasa, pod którego kierunkiem ukończyła studia podyplomowe w zakresie kameralistyki. Izabela koncertuje jako solistka i kameralistka, brała udział w wielu konkursach pianistycznych i kameralnych, na których otrzymała nagrody, m.in.:

 • III nagroda na XX Międzynarodowym Konkursie im. Jana Sebastiana Bacha w Gorzowie Wielkopolskim,
 •  III miejsce w II Międzyuczelnianym Konkursie Duetów Fortepianowo-Instrumentalnych w Katowicach (w duecie z Sławomirą Wilgą),
 • Wyróżnienie na Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w 3 odsłonach w Bydgoszczy,
 • III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Luigi Zanuccoli we Włoszech w kategorii kameralnej wraz z siostrą Sławomirą Wilgą.

Wielokrotnie na Konkursach Muzycznych występowała również w roli akompaniatora, m.in. otrzymała nagrodę dla wyróżniającego się pianisty-akompaniatora na XI Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, czy XVII Międzynarodowym Konkursie „Pro Bohemia” w Ostrawie i wiele innych. Izabela brała również udział w festiwalach muzycznych m.in. Festiwal na Grochowskiej, Emanacje, Skrzypce pod żaglami czy Żywieckie Suwakowanie. Izabela uczestniczyła również w wielu kursach pianistycznych, na których współpracowała z takimi pianistami jak: Andrzej Jasiński, Aleksiej Orłowiecki, Wojciech Kocyan, Wojciech Świtała, Witold Holtz, Carlo Palese, Maria Szwajger-Kułakowska czy Waldemar Wojtal.

W programie:

Apolinary Kątski 

– Fantazja na temat z Opery „ Łucja z Lammermooru” op. 2,

– Mazurek op. 4

– Słowik op. 22

Karol Kątski

– Mazurek op. 29

– Fantazja koncertująca na temat z Opery „Lunatyczka” na skrzypce, wiolonczelę i fortepian 

Paul Schoenfield – Cafe Music na trio fortepianowe

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach