Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę pogody na nadchodzący długi weekend. Według synoptyków od środy aura ma być zmienna – będzie sporo słońca, ale pojawią się też burze z gradem, opady deszczu i porywisty wiatr.

W Święto Bożego Ciała na ogół pogodna aura, ale w godzinach południowych pojawi się więcej chmur. „Na północnym wschodzie i południowym zachodzie przelotny deszcz, gdzieniegdzie także burze” – podał IMGW. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 17 stopni nad morzem, około 21-23 st. W czasie burz wiatr w porywach sięgnie do 80 km/h. Piątek zapowiada się chłodny, będzie więcej chmur i przelotne opady deszczu.

W sobotę pogodne niebo. Słaby deszcz może pojawić się jedynie na krańcach wschodnich. Powietrze, które napłynie z zachodu Europy, będzie ciepłe zwrotnikowe. Spowoduje wzrost temperatury. Nad morzem i wschodzie kraju termometry wskażą od 24 do 26 st. C, natomiast na zachodzie i południowym zachodzie możliwe 30 stopni. Wiatr zachodni, jedynie nad morzem porywisty.

„Niedziela na przeważającym obszarze kraju będzie słoneczna i gorąca, z temperaturą maksymalną w centrum do 28 stopni Celsjusza, na południu nawet do 31 st. C” – zapowiada IMGW. Synoptycy zaznaczyli jednak, że od rana powoli od północy Polski na południe będzie się przemieszczał front atmosferyczny z opadami deszczu i burzami.