Drodzy biegacze, 4 sierpnia coraz bliżej. Organizatorzy czynią wszystko by uczestnikom III Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego stworzyć jak najlepsze warunki do biegania jak i pobytu w naszym mieście. Start i meta zawodów na 5 km i 10 km zlokalizowane są na ulicy Bałtyckiej przy zabytkowym Ratuszu w Kamieniu Pomorskim.

Co na Was czeka …. a więc mamy kilka niespodzianek. W miasteczku biegowym dla najmłodszych przygotowana zostanie strefa dziecięca, w której znajdą się atrakcje typu malowanie twarzy, gigantyczne banki mydlane, modelowane kolorowe baloniki. Natomiast biegacze oraz mieszkańcy Kamienia Pomorskiego i okolicznych miejscowości będą mogli wziąć udział w biciu Rekordu Polski w jedzeniu arbuzów, który od 2017 roku należy do Wydmin i wynosi 700 kg. Na tą okoliczność Stowarzyszenie Carving Team Poland oraz Firma Carving-Gniech Sylwia Kruszyńska przygotują 800 kg arbuzów, które będą musiały zostać skonsumowane przez uczestników imprezy w przeciągu jednej godziny – mówi Marek Szymański, Prezes Klubu Biegacza Kamień Pomorski.

Po pokonaniu ciekawej i wymagającej, ale jakże malowniczej trasy na zawodników będzie czekać upragniona META. Tam Włodarze Kamienia Pomorskiego będą dekorować zawodników pamiątkowymi medalami odlanymi, na których znajdziecie Bramę Wolińską w Kamieniu Pomorskim oraz Budynek obecnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim. Po regeneracyjnym posiłku i nawodnieniu na mecie zaprosimy na dekorację zawodników, która rozpocznie się około 17:45.

Przygotowaliśmy jeszcze kilka niespodzianek, a w szczególności losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych, których pula aktualnie przekracza 11.287,00 złotych. W tym roku każdy zawodnik, który ukończy bieg będzie mógł wygrać:

  • voucher pobytowy dla dwóch osób na 2 dni w Kompleksie Marena Wellness & SPA w Międzywodziu,
  • rower Monteria Shottas 0.2,
  • rower Monteria MRX,
  • Laptop Lenovo V310-15ISK (80SY03RAPB),
  • tablet Samsung Galaxy Tab A T280,
  • zegarek sportowy  Multisport Runners 3 Tom Tom,
  • zegarek sportowy polar M400 z nadajnikiem na klatkę piersiową Polar H7,
  • i to jeszcze nie koniec.

Warto się pośpieszyć ponieważ zapisy internetowej zostaną zamknięte dokładnie 30 lipca br. o godzinie 24:00. Obecnie wpisowe na dystans 5 km wynosi 45,00 złotych i obowiązuje do 30 lipca br., natomiast wpisowe na dystans 10 km wynosi 50,00 złotych i obowiązuje do 30 lipca br.

Zapisy w biurze zawodów tylko i wyłącznie w sobotę 4 sierpnia br. w godzinach otwarcia biura zawodów, a wpisowe na oba dystanse wyniosą 70,00 złotych. Wszystkie szczegóły dotyczące regulaminu i wiele innych ciekawych informacji można znaleźć na stronie www.biegkamien.pl oraz na stronie fanpage’u „Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego”. Zachęcamy do zapisów www.sport-time.com.pl Serdecznie zapraszamy na „III Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego”